Donald Tusk w samoizolacji. „Ma objawy COVID-19”

Donald Tusk w samoizolacji. „Ma objawy COVID-19”

Donald Tusk przebywa w samoizolacji z objawami COVID-19 – podał politico.eu. Szef Europejskiej Partii Ludowej i były premier Polski czeka na wyniki testów.

Donald Tusk, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, zdecydował o samoizolacji po wystąpieniu objawów związanych z COVID-19 – przekazał serwisowi politico.eu urzędnik związany z ugrupowaniem Tuska.

– Czeka teraz na wynik testu – przekazał rozmówca portalu.

Serwis przypomina, że 15 października Donald Tusk przewodniczył spotkaniu EPL przed szczytem UE w Brukseli.

Na razie Tusk oficjalnie nie potwierdził tych doniesień, a w najnowszej wypowiedzi na w mediach społecznościowych krytykuje przygotowanie polskiego rządu przed drugą falą pandemii.

„Polska jest najgorzej przygotowanym państwem do jesiennej fali epidemii w całej Unii. Gdy inni szykowali się na wojnę z wirusem, wy – na wojnę z narodem. Wycofajcie się z niej, zanim dojdzie do tragedii. Ludziom pozostał krzyk, decyzje należą do was” – napisał Donald Tusk w środę po południu już po doniesieniach politico.eu.

 

Tusk, były przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Polski, przejął w grudniu ubiegłego roku przewodnictwo w EPL – sojuszu centroprawicowych partii z całej Europy.

 

Dr Andrzej J.Samosiuk

Dr Andrzej J.Samosiuk

Psycholog

0

Dodaj komentarz