Najnowsze dane z Europy są dramatyczne

Najnowsze dane z Europy są dramatyczne

W całej Europie lawinowo rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. WHO podaje bardzo niepokojące dane. W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba potwierdzonych przypadków wzrosła z 7 do 9 milionów. Gwałtownie rośnie także śmiertelność wirusa.

Koronawirus przybiera na sile. Dramatyczne doniesienia docierają z Europy. W Kopenhadze odbyło się nadzwyczajne spotkanie ministrów zdrowia poświęcone prognozom przed sezonem zimowym. Dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę Hans Kluge ostrzegł, że dane są bardzo niepokojące.

W swoim oświadczeniu zwrócił uwagę, że w tym tygodniu w Europie odnotowano najwyższą tygodniową zachorowalność na Covid-19 od początku pandemii. Drastycznie wzrosła także całkowita liczba potwierdzonych przypadków. Jedynie w ciągu 14 dni z 7 do 9 mln. W czwartek Europa przekroczyła próg 10 mln przypadków COVID-19.

Szczególnie duży wzrost zachorowań obserwuje się w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Gwałtownie wzrosła także śmiertelność wirusa, bo aż o 43 proc. w całym regionie w zeszłym tygodniu.

Dr Andrzej J.Samosiuk

Dr Andrzej J.Samosiuk

Psycholog

0

Dodaj komentarz