Ponad 100 Koreańczyków zakażonych pod Szczecinem

Ponad 100 Koreańczyków zakażonych pod Szczecinem

Koronawirusem zakazili się Koreańczycy budujący strategiczną inwestycję Grupy Azoty – Polimery Police. Trafili na kwarantannę. Wykonująca inwestycję firma Hyundai Engineering, twierdzi, że zdecydowana większość zdiagnozowanych pozytywnie pracowników nie wykazuje symptomów charakterystycznych dla zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Chodzi o inwestycję wartą 1,52 miliarda euro. Koreańczycy budują w Policach dla Grupy Azoty dwie instalacje do wytwarzania m.in. propylenu. Generalny wykonawca inwestycji Hyundai Engineering zapewnia, że przeprowadził testy PCR na obecność koronawirusa w trosce o o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników oraz całej lokalnej społeczności. W rezultacie pozytywnie zdiagnozowano i odizolowano od niezakażonych pracowników 163 osoby.

Rzecznik prasowy Grupy Azoty Paweł Piwowarczyk zapewnia, że budowa jest realizowana zgodnie z harmonogramem. – Wszyscy pracownicy zatrudnieni przy realizacji projektu przyjeżdżający spoza strefy Schengen, odbywają kwarantannę prewencyjną poprzedzoną i zakończoną testem PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 – odpowiedział na pytania Wirtualnej Polski Piwowarczyk. Obecnie w kwarantannie znajduje się sześciu pracowników Grupy Azoty Zakłady Chemiczne.

Polimery Police to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle.

Matheo

Matheo

Korespondent

0

Dodaj komentarz