Niemcy. Padł dobowy rekord zakażeń

Niemcy. Padł dobowy rekord zakażeń

Koronawirus wywołuje coraz większe zaniepokojenie na całym świecie. Liczba zakażeń rośnie też w Niemczech. U naszego zachodniego sąsiada zdiagnozowano w ciągu ostatniej doby niemal 20 tys. nowych przypadków COVID-19. To największy dobowy przyrost zachorowań od początku epidemii.

Najświeższe informacje dotyczące epidemii w Niemczech przekazał berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Z opublikowanych danych wynika, że od środy zanotowano 19 990 nowych zakażeń koronawirusem. To jak do tej pory najwyższy dzienny przyrost infekcji.

Zmarło też 118 kolejnych osób. Od początku epidemii lekarze stwierdzili już 10 930 ofiar śmiertelnych. Łącznie zachorowało 597 583 osób.

Niemcy wprowadzają “lockdown w wersji light”

Od poniedziałku w Niemczech obowiązują nowe obostrzenia, które nazwane zostały “wersją light” całkowitego lockdownu. Decyzją rządu w miejscach publicznych przebywać mogą wspólnie domownicy z co najwyżej dwóch gospodarstw domowych, maksymalnie 10 osób.

Zamknięte zostały teatry, opery i sale koncertowe, muzea, targi, kina, parki rozrywki, sale gier, kasyna, punkty bukmacherskie, domy publiczne, baseny i baseny rekreacyjne, sauny, łaźnie termalne oraz studia fitness. Do 30 listopada zakazane zostały także imprezy rozrywkowe i rekreacyjne.

Otwarte dla klientów nie będą też w najbliższych dniach restauracje, bary, kluby, dyskoteki i puby.

Na razie niemiecki rząd wciąż nie zdecydował się na zamknięcie szkół i przedszkoli.

 

Alex

Alex

Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz