Szwecja z ponurym rekordem. Będą obostrzenia

Szwecja z ponurym rekordem. Będą obostrzenia

Szwedzkie służby sanitarne poinformowały w piątek o 7240 nowych przypadkach SARS-CoV-2. To najwyższy dobowy przyrost liczby zakażeń w Szwecji od początku epidemii.

7240 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Szwecji jednego dnia to o ponad pół tysiąca więcej niż 13 listopada, kiedy odnotowano poprzedni największy dobowy przyrost, czyli ponad 6,7 tys. nowych przypadków – informuje thelocal.se.

Szwedzkie służby przekazały również, że z powodu COVID-19 zmarło następnych 66 osób. To również jedna z wyższych liczb ofiar śmiertelnych od miesięcy.

Łącznie w Szwecji od wiosny odnotowano 208 295 przypadków infekcji SARS- CoV-2 i 6406 zgonów z powodu COVID-19.

Władze Szwecji przekazały również, że w ciągu tygodnia przybyło 49 pacjentów w stanie ciężkim, którzy wymagają leczenia na oddziałach intensywnej terapii. Teraz hospitalizowanych jest 182 takich pacjentów.

Już wcześniej rząd w Sztokholmie zdecydował, że od wtorku (24 listopada) ograniczona do ośmiu zostanie liczba osób podczas spotkań w miejscach publicznych. Wyjątkiem mają być uroczystości pogrzebowe, w których uczestniczyć będzie mogło do 20 osób.

Z kolei władze lokalne Malmoe zdecydowały o zamknięciu w piątek basenów, siłowni i instytucji kultury.

Władze stolicy Szwecji przywróciły natomiast zakaz odwiedzin w domach opieki społecznej w obawie o zakażenie pensjonariuszy. Do godz. 22 ograniczono z kolei sprzedaż alkoholu w barach i restauracjach.

W Szwecji nadal nie obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Część osób nosi jednak maseczki w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych.

Bjorn
Bjorn
Skandynawski współpracownik
0

Ten post ma jeden komentarz

  1. Avatar
    Sake's baby

    the detail is beautiful

    0

Dodaj komentarz