Kłótnie w Biomed-Lublin wstrzymają „polski lek na koronawirusa”

Kłótnie w Biomed-Lublin wstrzymają „polski lek na koronawirusa”

Biomed-Lublin traci prezesa. Był konflikt z radą nadzorczą.

Wszyscy czekają na wieści w sprawie „polskiego leku na koronawirusa”. Tymczasem człowiek zarządzający firmą właśnie opuścił Biomed-Lublin. Prezes Marcin Piróg przyznał, że nie dogadywał się z przedstawicielami rady nadzorczej spółki.

Dwa miesiące temu Biomed-Lublin z wielką pompą ogłaszał, że ma lek na koronawirusa. Na konferencji prasowej przedstawiciele firmy pokazywali badania i przekonywali, że preparat z osocza ozdrowieńców zabija COVID-19.

Kiedy mógłby zacząć leczyć pacjentów? Tego ciągle nie wiadomo, bo trwa faza kolejnych badań. Zamiast nowych informacji w sprawie leku, spółka właśnie poinformowała o poważnych zmianach personalnych.

Biomed-Lublin otrzymał oświadczenie prezesa Marcina Piróga o rezygnacji z pełnionej funkcji ze skutkiem na dzień doręczenia oświadczenia o rezygnacji – podała spółka.

„Pan Marcin Piróg podał jako przyczynę złożenia rezygnacji z pełnionej funkcji istotne rozbieżności pomiędzy nim a przewodniczącym rady nadzorczej i innymi przedstawicielami rady nadzorczej spółki w kluczowych kwestiach dotyczących funkcjonowania organizacji, wdrażania i realizacji strategii spółki oraz jej przyszłego rozwoju” – czytamy w komunikacie.

Można się tylko domyślać, że wspomniane rozbieżności to jednak większy konflikt, który uniemożliwiał dalszą współprace. W czym był problem? O tym przedstawiciele Biomedu nie informują.

W krótkim komunikacie spółka wskazała jedynie, że obowiązki prezesa zarządu przejmie obecny wiceprezes Piotr Fic. Chodzi o to, by zachować ciągłość działania i rezygnacja prezesa nie przeszkodziła w normalnej pracy zarządu.

Mimo tego, rezygnacja prezesa i dość mało precyzyjna informacja o braku porozumienia na linii prezes – rada nadzorcza, poważnie zaniepokoiła inwestorów giełdowych. Komunikat do wiadomości publicznej został podany o godzinie 11:37. Chwilę po nim akcje Biomedu na giełdzie poleciały w dół.

Przed komunikatem jedna akcja spółki była wyceniana na nieco ponad 12,50 zł. Godzinę po nim kurs jest na poziomie około 11,25 zł. To oznacza ponad 10-procentową przecenę.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych).

Emilia
Emilia

0

Dodaj komentarz