Jak to możliwe ? Leszek Miller zaszczepił się na Covid.

Jak to możliwe ? Leszek Miller zaszczepił się na Covid.

Były premier i obecny europoseł Leszek Miller pochwalił się w mediach społecznościowych, że zaszczepił się na Covid-19. Na dowód upublicznił zdjęcie dokumentu, który potwierdza ten fakt. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół.

Zdjęcie dokumentu potwierdza wykonanie szczepienia. Były premier na Twitterze napisał, że „to najlepszy sposób, aby rozstrzygnąć wątpliwość: szczepić się czy nie szczepić”.

Wielu internautów w komentarzach do wpisu polityka zarzuciło mu jednak, że otrzymane przez niego potwierdzenie szczepienia jest w języku polskim.

Inni wypomnieli Leszkowi Millerowi, że nie należy on do grupy zero, w której znajdują się m.in. pracownicy systemu ochrony zdrowia, a więc nie mógł oficjalnie zostać tak szybko zaszczepiony:

Panie premierze, czy został Pan lekarzem, pielęgniarką czy ratownikiem medycznym a może farmaceutą? W jaki sposób udało się Panu zaszczepić w etapie O dla personelu medycznego?

Lubię Pana, ale dlaczego ja, zwykły obywatel nie mogę się zaszczepić już teraz? Dlaczego uprzywilejowani są politycy?

są równi i równiejsi, szkoda…

Leszek Miller jeszcze na pytania internautów nie odpowiedział.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze, że przeciw Covid-19 zaszczepiono w Polsce ponad 36,3 tys. osób.

Szczepienia rozpoczęły się w niedzielę. Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw Covid-19 przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków szczepieni są m.in. pracownicy służb medycznych.

 

Emilia
Emilia

0

Dodaj komentarz