Strach w Europie. Pilne spotkania rządu i Rady Europejskiej

Strach w Europie. Pilne spotkania rządu i Rady Europejskiej

Koronawirus. Mutacja wirusa SASRS-CoV-2 z Wielkiej Brytanii budzi strach w Europie. W poniedziałek odbędzie się pilne spotkanie Rządowego Zespołu Kryzysowego. Naprędce zwołane zostało także spotkanie Rady Europejskiej.

Koronawirus ciągle zaskakuje. W Wielkiej Brytanii wykryto mutację wirusa SARS-CoV-2. Nowy koronawirus może roznosić się dużo szybciej, co budzi poważne obawy wśród rządów państw Europy.

Loty do UK zagrożone? Mueller: będzie zebranie

Loty do Wielkiej Brytanii anulowały już m.in. Belgia oraz Holandia. Podobne działania zapowiadają Włosi oraz Niemcy. Wszyscy obawiają się kolejnej mutacji koronawirusa.

A co z Polską? O działania naszego rządu w niedzielę pytany był Piotr Mueller, rzecznik rządu. – W tej chwili zbieramy informacje i analizujemy informacje medyczne z Wielkiej Brytanii oraz jest wymiana informacji między krajami członkowskimi UE. Jutro na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego będzie omawiana ta kwestia – poinformował w rozmowie z PAP.

Mueller był pytany także o zakaz lotów z Polski do Wielkiej Brytanii. – W tej chwili nie wykluczamy żadnego wariantu łącznie z tym, że możliwe jest ograniczenie lotów z Wielkiej Brytanii – podkreślił rzecznik rządu.

O tym, że sprawa jest poważna, świadczy też nagła decyzja prezydencji niemieckiej, która wezwała przedstawicieli państw członkowskich na pilne spotkanie ws. nowej mutacji koronawirusa. Odbędzie się ono o godzinie 11 w poniedziałek 21 grudnia.

„Niemiecka prezydencja zaprosiła państwa członkowskie UE na pilne spotkanie ws. kryzysu w poniedziałek o godzinie 11. W harmonogramie: koordynacja odpowiedzi państw UE na odkrycie nowej mutacji koronawirusa w Wielkiej Brytanii” – napisał na Twitterze Sebastian Fischer, rzecznik COREPER II.

Koronawirus. Strach w Europie. Pilne spotkania rządu i Rady Europejskiej

Koronawirus. Strach w Europie. Pilne spotkania rządu i Rady Europejskiej

Wielka Brytania. Padł rekord zakażeń.

Mutacja koronawirusa została wykryta w połowie grudnia. O jej stwierdzeniu poinformował 14 grudnia minister zdrowia Wielkiej Brytanii – Matt Hancock.

Z informacji polityka wynika, że do tej pory Wielka Brytania odnotowała około 6 tys. zakażeń mutacją koronawirusa. Ta, zdaniem ekspertów, ma roznosić się szybciej, niż szczep, który towarzyszy nam od listopada 2019 roku.

Taką teorię potwierdziłyby dane z niedzieli 20 grudnia. Właśnie tego dnia w Wielkiej Brytanii padł rekord dobowej liczby zakażeń koronawirusem. Potwierdzono ponad 35 tys. zakażeń.

 

Boss

Boss

Covid-19-Senior-Ekspert

0

Dodaj komentarz