Norwegia też zawiesiła połączenia z Wielką Brytanią.

Norwegia też zawiesiła połączenia z Wielką Brytanią.

Norwegia i Polska zawieszają połączenia z Wielką Brytanią: na Wyspach pojawił się nowy szczep koronawirusa.

Polski i norweski rząd poinformowały o zawieszeniu lotów z Wielką Brytanią. Tamtejsze władze przekazały, że w kraju odkryto nową, 70-proc. bardziej zaraźliwą odmianę koronawirusa. 20 grudnia Brytyjczycy odnotowali dobowy rekord zakażeń, wynoszący 35 928 nowych przypadków.

O norweskich obostrzeniach dotyczących podróżujących z Wielkiej Brytanii 21 grudnia poinformował minister zdrowia Bent Høie. – Musimy mieć pewność, że szczep wirusa wykryty w Wielkiej Brytanii nie rozprzestrzeni się w Norwegii. Dlatego wstrzymujemy teraz bezpośrednie loty z Wielkiej Brytanii i zaostrzamy środki dla podróżujących z tego kraju – poinformował szef resortu zdrowia. Podróżujących z Wielkiej Brytanii czeka do odwołania:

  • Test PCR 24 godziny po przybyciu z Norwegii oraz siedem dni po przekroczeniu granicy.
  • Test PCR dla osób, które przyjechały z Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 14 dni.
  • Wymóg rejestracji pobytu.
  • Powiadomienie gminy o przybyciu z Wielkiej Brytanii.
  • Wyjątki dotyczące kwarantanny wjazdowej nie obowiązują podróżujących z Wysp Brytyjskich.

24 godziny na powrót do kraju.

Brytyjski rząd poinformował o nowym szczepie koronawirusa 20 grudnia rano. Tego samego dnia, kilka minut przed północą, rzecznik polskiego rządu poinformował, że wstrzymane zostaną wszystkie połączenie lotnicze z Wielką Brytanią. Zakaz obowiązywać będzie od 22 grudnia. Polacy przebywający na Wyspach otrzymali 24 godziny na przedświąteczny powrót do kraju. Osoby, które w ostatnim czasie podróżowały do Polski, proszone są o wykonanie testu na COVID-19.
Połączenia z Wielką Brytanią zawiesiła większość państw europejskich. W kraju wprowadzono surowe restrykcje, obejmujące m.in. zakaz wychodzenia z domu bez wyraźnej potrzeby. Na lotniskach koczują obcokrajowcy, którzy liczą na przedświąteczny powrót do domu. Poniedziałkowe popołudniowe połączenie PLL LOT Warszawa-Londyn zostało zrealizowane największym samolotem przewoźnika. Dzięki temu na pokład dostanie się ponad 100 pasażerów więcej.

 

Bjorn
Bjorn
Skandynawski współpracownik
0

Dodaj komentarz