5 najważniejszych wskazówek dla rodziców, jak pomóc swoim dzieciom podczas Covid-19

5 najważniejszych wskazówek dla rodziców, jak pomóc swoim dzieciom podczas Covid-19

Poniżej znajduje się kilka pomocnych rzeczy do rozważenia, jeśli jako rodzic zastanawiasz się „Czy robię wystarczająco dużo dla edukacji mojego dziecka?” 

1.      Skoncentruj się na dziecku i jego potrzebach; po pierwsze, znasz swoje dziecko! Słuchanie o tym, co robią inni rodzice z dziećmi, nie oznacza, że ​​powinieneś czuć presję na to, co robisz z dzieckiem. Równie ważny może być czas spędzony na zabawie i interakcjach z dzieckiem, przytulał się do kanapy oglądając film, dając mu przestrzeń do grania w gry wideo i rozmowy z przyjaciółmi.

2.      Weź pod uwagę etap edukacyjny, na którym znajduje się Twoje dziecko; podczas gdy każdy rok szkolny jest ważny, podczas kryzysu – takiego jak ten, którego doświadczamy obecnie – ważne jest, aby pamiętać, czy istnieje długoterminowy wpływ tego, że Twoje dziecko nie wykonuje teraz swojej pracy w szkole. Na przykład ci, którzy czekają, aby przystąpić do egzaminu maturalnego, mogą chcieć skoncentrować się na pracy szkolnej, ponieważ odczuwają wpływ egzaminów na ich potencjalne umieszczenie na kursie uniwersyteckim. Podobnie,  kończący szkołę podstawową, mogą chcieć mieć coś do pokazania w szkole średniej. Czy poza tymi latami naprawdę ma znaczenie, że w perspektywie długoterminowej Twoje dziecko może nie być w stanie zaangażować się w program domowy?

 

 3.      Każdy jest w tej samej pozycji; kiedy szkoły zostaną ponownie otwarte, a ograniczenia w codziennym życiu zostaną ostatecznie usunięte, każde dziecko wróci do szkoły z podobnymi doświadczeniami – wszystkie będą w domu, wiele z nich mogło być w jakiś sposób dotkniętych przez Covid 19, większość z nich tęskni za swoimi przyjaciółmi (choć wielu nie przyzna się do tego!) i wszyscy będą musieli ponownie zaangażować się w program zajęć. Nauczyciele i wychowawcy są przygotowani i wyszkoleni,  będą mogli ustalić, na jakim etapie  jest każde dziecko, i odpowiednio postępować. Istnieje również wiele sposobów promowania rozwoju i nauki dziecka bez wykonywania pracy w szkole; zajęcia takie jak pieczenie / gotowanie, ogrodnictwo, sztuka, prace domowe – wszystko to uczy twoje dziecko cennych umiejętności życiowych na przyszłość.Poza tym – nowe podejście do nauczania on-line.

4.      Skoncentruj się na podstawach; sen, jedzenie, ćwiczenia i kontakty towarzyskie są czterema kluczowymi procedurami niezbędnymi dla Ciebie i Twojego dziecka. Koncentrując się na nich, modelujesz swojemu dziecku znaczenie tych procedur, a także promujesz jego odporność i zdolność do radzenia sobie w trudnych chwilach.

 

5.      Przeżycie jest kluczowe; życie codzienne zmieniło się dość dramatycznie dla wielu osób. Niektórzy mogą wykorzystać ten czas, aby nauczyć się nowych umiejętności lub zrobić coś, czego zwykle nie robią, i to świetnie, jeśli to działa. Nie odczuwaj jednak presji, aby robić to, co robią inni – rób to, co działa dla Ciebie i Twojej rodziny. Pamiętaj, że robisz wystarczająco dużo, koncentrując się na codziennym radzeniu sobie najlepiej, jak potrafisz.

Emilia

Emilia

Szef firmy

0

Ten post ma jeden komentarz

  1. Avatar
    Marta

    Małymi kroczkami damy radę przez to wszystko przejść. Przydatne wskazówki. Trzymajmy się ich

    0

Dodaj komentarz