Abp Wiktor Skworc jest zakażony koronawirusem

Abp Wiktor Skworc jest zakażony koronawirusem

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przebywa w izolacji domowej. U hierarchy kościelnego wykryto zakażenie koronawirusem. Duchowny “zapewnia wszystkich, a szczególnie chorych, o duchowej bliskości” – przekazała Archidiecezja Katowicka.

W sobotę biuro prasowe Archidiecezji Katowickiej poinformowało o przesłaniu specjalnego dokument do odczytania podczas ogłoszeń duszpasterskich w parafiach.

“Modlitwie i pamięci wiernych polecam całą służbę zdrowia i wszystkich chorych, zwłaszcza na COVID-19. Wśród nich jest także nasz pasterz, arcybiskup Wiktor, który zgodnie z zaleceniem służb sanitarnych po kwarantannie, przebywa aktualnie w izolacji” – przekazał w nim wikariusz generalny archidiecezji bp Marek Szkudło.

I dodał: ” zapewnia nas o swojej duchowej bliskości i ponownie zaprasza do wytrwałej modlitwy różańcowej przez możne wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej, Lekarki”.

W dokumencie przekazano również wytyczne dotyczące udzielania komunii. “Niewłaściwe i krzywdzące wiernych jest twierdzenie, że przyjmowanie Komunii św. na rękę jest brakiem szacunku wobec Najświętszego Sakramentu” – podkreślono.

 

Przemek

Przemek

Korespondent

0

Dodaj komentarz