Adam Niedzielski: „W styczniu chcemy zacząć szczepić na koronawirusa medyków i służby mundurowe”

Adam Niedzielski: „W styczniu chcemy zacząć szczepić na koronawirusa medyków i służby mundurowe”

„Jesteśmy w bieżącym kontakcie z producentami szczepionki na koronawirusa, którzy są najbardziej zaawansowani. To jest dwóch dostawców” – poinformował  Adam Niedzielski. Minister zdrowia przekazał, że w pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną medycy i służby mundurowe. Niedzielski odniósł się również do przesiewowych testów na koronawirusa, które są planowane m.in. w Małopolsce i na Śląsku: „Decyzja zapadnie w tym tygodniu, brane pod uwagę są dwa modele”. W opinii szefa resortu zdrowia, mniejsza liczba testów w ostatnim czasie świadczy o tym, że sytuacja epidemiczna w Polsce się stabilizuje.

Niedzielski poinformował, że firmy pracujące nad szczepionką na koronawirusa deklarują, iż „już w grudniu będzie dostawa po milion szczepionek na nasz rynek”. Czyli mielibyśmy pulę blisko 2 milionów szczepionek – tłumaczy minister zdrowia.

Chcemy zacząć szczepienia w styczniu – oświadczył  minister zdrowia Adam Niedzielski informując jednocześnie, że w pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną medycy, służby mundurowe i ci, którzy są najbardziej wyeksponowani na wirusa. Reszta obywateli, jak oświadczył szef resortu zdrowia, będzie szczepiona stopniowo. Deklaracje są takie, że w pierwszym kwartale będziemy mieli dostarczone tyle, że każdy kto będzie chciał, to się zaszczepi przekazał Niedzielski.

Emilia
Emilia

0

Dodaj komentarz