Wydało się, co zrobiła Korea Północna w sprawie szczepionki…

Wydało się, co zrobiła Korea Północna w sprawie szczepionki…

Hakerzy z Korei Północnej próbowali włamać się do systemów południowokoreańskich firm farmaceutycznych. W ten sposób chcieli zdobyć dane na temat szczepionki na koronawirusa.

Hakerzy z Korei Północnej zaatakowali konta firm farmaceutycznych z Korei Południowej, które pracują nad szczepionką przeciw COVID-19. Informacje te podała agencja News1.

Hakerzy pracowali dla rządu Korei Północnej, ale też i Rosji. Chcieli oni wykraść dane na temat szczepionki na koronawirusa, nad którą pracują firmy farmaceutyczne, m.in. z Korei Południowej, Kanady, USA, Francji i Indii. Jak przypomina TVP Info, informacje te ujawnił Microsoft.

Agencja News1 podała, że południowokoreański kontrwywiad zapobiegł próbom włamania się do systemów informatycznych firm farmaceutycznych, które opracowują szczepionkę przeciw COVID-19. Nie podano jednak, które dokładnie to były firmy.

 

Szczepionka na koronawirusa to towar szczególnie pożądany. Firmy farmaceutyczne, które nad nią pracują, muszą się liczyć z tym, że w każdej chwili mogą zostać zaatakowane przez hakerów.

 

 

Alfonso

Alfonso

Covid-19 South America Expert

0

Dodaj komentarz