Alicja Jakubowska – pierwsza w Polsce zaszczepiona na Covid-19.

Alicja Jakubowska – pierwsza w Polsce zaszczepiona na Covid-19.

Pierwsza osoba w Polsce zaszczepiona.

W niedzielę o godzinie 8.30 rano w szpitalu MSWiA w Warszawie miało miejsce pierwsze w Polsce szczepienie przeciwko koronawirusowi. Szczepionka na COVID przygotowana przez koncern Pfizer podana została Naczelnej Pielęgniarce szpitala Alicji Jakubowskiej.
Szczepionka na COVID. Pierwsza osoba w Polsce zaszczepiona

Szczepionka na COVID. Pierwsza osoba w Polsce zaszczepiona.

Pani Alicja Jakubowska jest Naczelną Pielęgniarką CSK MSWiA w Warszawie i przewodzi personelowi szpitala, który ma stały kontakt z pacjentami chorymi na COVID-19. Szczepionkę podał jej w niedzielę o godz. 8.30 rano dr Artur Zaczyński, który kieruje szpitalem tymczasowym na Stadionie Narodowym.

– Dyrekcja szpitala mnie wybrała. Szczepiona jako pierwsza jest pielęgniarka, to ukłon w stronę ciężko pracujących pielęgniarek i położnych – mówiła Alicja Jakubowska przed szczepieniem. Zaszczepiona zapewniła, że zastrzyk nie bolał.

Po pani Alicji szczepionkę przyjął dyrektor szpitala MSWiA profesor Waldemar Wierzba. Następnie preparat podano ratownikowi medycznemu, lekarce Agnieszce Szarowskiej oraz laborantce Angelice Aplas.

Szczepionka na COVID. Szczepienia personelu potrwają pięć dni.

Jak poinformował dr Artur Zaczyński szczepienia personelu będą trwały 5 dni. – Oprócz pracowników szpitala przy ul. Wołoskiej w Warszawie szczepionki trafią do Szpitala Narodowego oraz do naszych filii przy ul. Sandomierskiej w Warszawie, oraz filii w Ciechanowie, Radomiu i Siedlcach – powiedział jeszcze przed szczepieniem.

Alex

Alex

Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz