ARM zapewnia: „W ciągu dwóch tygodni osiągniemy pełną gotowość do dystrybucji szczepionki”

ARM zapewnia: „W ciągu dwóch tygodni osiągniemy pełną gotowość do dystrybucji szczepionki”

W ciągu dwóch tygodni osiągniemy pełną gotowość do dystrybucji szczepionki i prowadzenia szczepień – tak w rozmowie z reporterem RMF FM Mariuszem Piekarskim mówi prezes odpowiedzialnej za to Agencji Rezerw Materiałowych.

Po sprowadzeniu do Polski szczepionka trafi najpierw do jednego z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych. Tam musi zostać przepakowana do mniejszych pojemników – tzw. iso-boxów – rozwożonych już do punktów szczepień. Do Polski trafi bowiem w opakowaniach hurtowych po pięć tysięcy sztuk.

Zakładamy, że w takim iso-boxie będzie jedna tacka, czyli ok. tysiąc szczepionek – mówił prezes Agenci Rezerw Michał Kuczmierowski.

Podczas podziału na mniejsze partie potrzebne będą duże ilości tzw. suchego lodu, by utrzymać bardzo niską temperaturę transportu. Dlatego Agencja buduje zbiorniki na zamówiony już suchy lód.

Z magazynu Agencji szczepionki będą rozwożone do szpitali, a potem do punktów szczepień. Agencja dostarczy wszystko co potrzebne do szczepień – strzykawki, igły, sól fizjologiczną.

 

Alex

Alex

Koordynator projektu

0

Alex

Alex Koordynator projektu

Dodaj komentarz