Bent Høie: “7 miesiecy od lockdawnu – nadal apeluję o utrzymywanie społecznego dystansu”

Bent Høie: “7 miesiecy od lockdawnu – nadal apeluję o utrzymywanie społecznego dystansu”

Minister zwróciła przede wszystkim uwagę, że pandemia mocno uderzyła w norweską gospodarkę. Szeroko zakrojone środki kontroli zakażeń, słabe wyniki ekonomiczne norweskich partnerów handlowych oraz spadek cen ropy doprowadziły do ​​spadku PKB i zastoju na rynku pracy. Dodała jednak, że mimo wszystko widać oznaki poprawy i po kyzysie w marcu i kwietniu już w maju i czerwcu było widać progres w kwestii chociażby Produktu Krajowego Brutto, a także obecnie można mówić także o ustabilizowaniu się sytuacji usług dla dzieci i młodzieży.
Minister zdrowia Bent Høie zaapelował z kolei o utrzymywanie społecznego dystansu i przygotowanie się, że tegoroczne spotkania świąteczne – czy to w gronie współpracowników, czy najbliższych – będą kameralne lub się nie odbędą.

Uważajcie na komputery

W kontekście ogłoszenia przez norweski rząd, że za sierpniowym atakiem cyfrowym na parlament stała Rosja, minister sprawiedliwości ostrzegła również, że ​​intensywne korzystanie z biur domowych – które w kraju fiordów są właśnie kolejną odczuwalną konsekwencją epidemii koronawirusa – czyni Norwegów bardziej podatnymi na ataki komputerowe.

– Kiedy wiele osób przynosi do domu swoje komputery i telefony komórkowe i pracuje w domu za pośrednictwem bezprzewodowego internetu, każdy musi wziąć na siebie wielką odpowiedzialność za bezpieczeństwo. W Norwegii wiemy, że duże instytucje i firmy są narażone na działania hakerów – powiedziała Monica Mæland.

Bjorn
Bjorn
Skandynawski współpracownik
0

Dodaj komentarz