Covid-19 Polska a Południe Europy

Covid-19 Polska a Południe Europy

Wskaźnik zakażeń na milion mieszkańców jest w Polsce również wyraźnie wyższy niż we Włoszech. To kraj, który przez długie miesiące był najmocniej dotknięty wirusem na świecie. Tutaj służby wykrywają 5 chorych dziennie na każdy milion mieszkańców.

Oczywiście, mowa wyłącznie o ostatnim okresie. Łącznie to we Włoszech wciąż jest więcej chorych i więcej ofiar śmiertelnych. Trzeba jednak zauważyć, że w tym kraju dzienna nowa liczba przypadków nie przekroczyła 700 od… połowy maja.

Gorzej niż w Polsce jest za to w Czechach. Tu można mówić o drugiej fali wirusa. W maju i czerwcu czeskie służby wykrywały po kilkadziesiąt przypadków. Dziś nie schodzą poniżej 200 nowych infekcji w każdej dobie. A przecież jest to wyraźnie mniej liczny naród niż Polacy.

Wszystkim tym krajom daleko do takich miejsc jak np. Stany Zjednoczone Ameryki. Tu wskaźnik zakażeń na milion mieszkańców wynosi blisko 160. W Szwecji to około 35.

Równie wysoki wskaźnik zakażeń jest w Argentynie – blisko 150 infekcji na każdy milion mieszkańców. A to kraj zamieszkiwany przez blisko 45 mln mieszkańców. Każdego dnia służby wyłapują tam kilka tysięcy zakażeń. W ostatnim czasie wskaźnik zachorowań wyższy niż w Polsce był również w Danii. Pojawiło się tam kilkaset przypadków. Podobnie było w Szwajcarii. Tam wynosił on w ciągu ostatniej doby ponad 20.

 

Matheo

Matheo

Covid-19-Lancer

0

Dodaj komentarz