Covid-19: Był w Biedronce, teraz w Castorama. Uważaj !

Covid-19: Był w Biedronce, teraz w Castorama. Uważaj !

Już ponad 60 osób objętych jest kwarantanną, a liczba ta powinna wzrosnąć. To efekt zarażenia koronawirusem jednego z pracowników Castoramy w Zielonej Górze.

 

Jak informuje “Gazeta Lubuska”, do zakażenia prawdopodobnie doszło już ponad tydzień temu. Jeden z pracowników 17 lipca poinformował przełożonych, że jeden z członków jego rodziny uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Od razu został odizolowany zaraz po przekazaniu tej informacji. Stanowisko pracy oraz wszystkie potencjalne miejsca, w których mógł przebywać pracownik, zostały zdezynfekowane. Z kolei osoby mające z nim kontakt poddano izolacji.

“24 lipca otrzymaliśmy od pracownika potwierdzenie również u niego pozytywnego wyniku testu” – informuje Castorama.

To może oznaczać, że skierowań na kwarantannę będzie więcej. W tej chwili jest to ponad 60 osób, ale zielonogórski sanepid wciąż weryfikuje konieczność skierowania na izolację kolejnych potencjalnych zakażonych.

“Od początku opisywanej sytuacji pozostajemy w stałym kontakcie z sanepidem, który otrzymał już listę osób, z którymi pracownik mógł mieć kontakt bezpośredni w miejscu pracy. Osoby te nie przebywają obecnie w pracy. Sanepid weryfikuje konieczność skierowania wskazanych osób na kwarantannę” – czytamy w komunikacie sieci, przesłanym do “Gazety Lubuskiej”.

Boss

0

Dodaj komentarz