Covid-19. Fatalne wieści z Francji.

Covid-19. Fatalne wieści z Francji.

W ciągu ostatnich tygodni we Francji odnotowano rekordowy wzrost zarażeń koronawirusem. Na COVID-19 zachorowało aż 66 proc. więcej osób niż trzy tygodnie temu. Rząd musiał ponownie wprowadzić środki, dzięki którym być może uda się zahamować rozprzestrzenianie pandemii.

W czwartek we Francji potwierdzono 1062 nowych przypadków COVID-19. Zaledwie dwa dni wcześniej liczba kolejnych zarażeń wynosiła zaledwie 584. Władze podały, że tylko w bieżącym tygodniu nastąpił wzrost zachorowań o 26 procent.

Rządowi eksperci wskazali, z czego może wynikać nagły skok liczby zachorowań. Jak przypuszczają, z powodu lata i urlopów Francuzi stracili czujność. Zaczęli podchodzić do pandemii COVID-19 oraz zasad dystansu społecznego z lekceważeniem, w konsekwencji czego koronawirus łatwiej się rozprzestrzenia.

W trakcie lata i wakacji zachowywanie dystansu podczas witania się, (…) podczas rozmów, regularne mycie rąk i noszenie maseczek w zamkniętych pomieszczeniach może wydawać się sztuczne – cytuje eksperta “Daily Mail”.

 

 

Alex

Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz