Covid-19. Nowe ognisko.

Koronawirus. Nowe ognisko zakażeń u znanego producenta rogalików.

Sześć przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono u pracowników fabryki słodyczy w Tomaszowie Mazowieckim. Nieświadoma zakażenia kobieta przyszła do pracy, prawdopodobnie od niej wirusa złapało kolejnych 5 osób. Trwają kolejne testy wśród pracowników zakładu.

Sanepid w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie) ustala drogę zakażeń koronawirusem w fabryce słodyczy Chipita. To jeden z największych w regionie pracodawców (zatrudnia około tysiąc osób) i producent popularnych rogalików 7 Days.

– Mamy do czynienia z ogniskiem zachorowań. Zakażone osoby zostały skierowane do izolacji a osoby, które się z nimi kontaktowały, są już na kwarantannie. Będą przeprowadzone kolejne testy –  Iwona Sarwa, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

W ostatnich dniach zakażenie koronawirusem potwierdzono u sześciu osób. Prawdopodobnie ich źródłem była jedna bezobjawowo chora pracownica, która, nieświadoma zagrożenia, przychodziła do pracy. Służby wyłapały ten przypadek. Następnie testom poddano osoby, które pracowały na jednej zmianie z zakażoną. W pierwszej serii badań wychwycono 5 dodatkowych przypadków. Trwa pobieranie wymazów od kolejnych pracowników.

Koronawirus. Epidemia nie ustępuje.

Według ostatnich danych w całym powiecie tomaszowskim choruje 68 osób. Dziś przekazano informację o śmierci na skutek powikłań po COVID-19 57-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego (była to 13 ofiara). W województwie łódzkim po spadku liczby zakażeń odnotowanym w połowie maja, liczba zakażeń mocno wzrosła w czerwcu, kiedy dziennie wykrywano nawet powyżej stu przypadków zakażeń.

Emilia

0

Emilia

Naczelna

Dodaj komentarz