Czechy – Covid-19 szaleje !

Czechy – Covid-19 szaleje !

Czechy wprowadzają nowe obostrzenia. Szpitale we Francji w “trybie ratunkowym”

Koronawirus w Europie nie odpuszcza. 8 618 przypadków zakażenia COVID-19 w Czechach to nowy dzienny rekord w tym kraju. We Francji po raz pierwszy od początku pandemii odnotowano ponad 20 tys. infekcji. W Szwecji za wzrost zachorowań odpowiadają głównie młodzi.

Francuskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że dzienna liczba zakażonych koronawirusem po raz pierwszy przekroczyła 20 tys. osób. Przez ostatnie 24 godz. zmarło też 109 osób. Łącznie, od początku pandemii zakażonych zostało 691 977 osób, a 32 530 zmarło. W regionie paryskim szpitale przeszły w “tryb ratunkowy”. Odwołano urlopy personelu i odłożono mniej pilne operacje. Pacjenci z COVID-19 stanowili bowiem blisko połowę wszystkich pacjentów na oddziałach intensywnej terapii.

 

Czechy koronawirus. Czwarty dzień z rekordem zachorowań

W piątek czeskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 618 przypadkach zakażeń COVID-19. To czwarty kolejny dzień z rekordową liczbą zakażeń. Tamtejszy rząd wprowadził nowe restrykcje, które będą obowiązywać przez dwa tygodnie. Restauracje, bary i puby mają być zamykane o godz. 20. Wprowadzono także zakaz funkcjonowania siłowni i basenów, a także ogrodów zoologicznych.

Zamknięte zostaną również teatry i kina. Zakaz dotyczy także sportu wyczynowego i amatorskiego za wyjątkiem imprez międzynarodowych, które będą rozgrywane bez i przy ograniczonej liczbie uczestników. W szkołach wyższych i średnich wprowadzono edukacją zdalną, a w starszych rocznikach szkół podstawowych hybrydową. Inaczej Czechom w ciągu 2 tyg. groziłby brak opieki medycznej – uważa minister zdrowia Roman Prymulia.

Dr Andrzej J.Samosiuk

Dr Andrzej J.Samosiuk

Psycholog

 

0

Dodaj komentarz