Czy możesz uprawiać seks podczas pandemii koronawirusa COVID-19? Oto jak ! Cz.V

Czy możesz uprawiać seks podczas pandemii koronawirusa COVID-19? Oto jak ! Cz.V

Ponadto NYCDOH ostrzega, że „jeśli ty lub twój partner cierpicie na schorzenie, które może prowadzić do poważniejszego zachorowania na COVID-19 (tzw. choroby współistniejące), możecie również pominąć seks”. Lista tych zaburzeń zawiera, między innymi: chorobę płuc, chorobę serca, cukrzycę, raka lub osłabiony układ odpornościowy.

Ostatnią rzeczą wartą zapamiętania jest to, że pandemia nie oznacza „nie uprawiaj innych rodzajów bezpiecznego seksu”. Z pewnością – nie ma odpowiedniego czasu na zakażenie przenoszone drogą płciową (STI). Nie mówicie więc: „słońce jest na niebie, nie ma pandemii, czas złapać chorobę przenoszoną drogą płciową”. Niemniej jednak pandemia to szczególnie zły czas na zakażenie się i ryzykowanie złapania dodatkowej infekcji, co wiąże się z niepotrzebnym osłabianiem systemu opieki zdrowotnej, który i tak jest już bardzo przeciążony. Ponadto wytyczne podkreślają: „upewnij się, że masz skuteczną formę kontroli urodzeń w nadchodzących tygodniach”. Jeśli teraz zajdziesz w ciążę, możesz napotkać kilka problemów. Po pierwsze, twoje dziecko może mieć urodziny w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, co może oznaczać połączone uroczystości i jednocześnie – mniejszą liczbę wszystkich prezentów dla niego. Po drugie, obecny stan systemu opieki zdrowotnej jest raczej niestabilny. Lepiej zaczekaj, aż dowiesz się, że możesz regularnie odwiedzać lekarza.

Mam nadzieję, że dostałeś odpowiedź na swoje początkowe pytania, które prawdopodobnie wybrzmiewały w twojej głowie od dłuższego czasu. Pamiętaj, że wszystkie te odpowiedzi obowiązują również w przypadku tancerza, ponieważ – w przeciwieństwie do przytoczonej w pierwszym zdaniu piosenki The Killers – możesz być jednocześnie obojgiem z nich.

 

Alex                                                                                                                                                                                                        Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz