Czym jest projekt HR Pogotowie?

Czym jest projekt HR Pogotowie?

HR Pogotowie to oddolna, społeczna inicjatywa, której celem jest szybkie połączenie rekruterów z osobami, które straciły i poszukują pracy nie tylko podczas pandemii. Projekt HR Pogotowie został stworzony w 2017 roku przez Artura Dzięgielewskiego – HR Managera na portalu LinkedIn. Jego celem była pomoc i doradztwo poszukującym pracy. W dobie koronawirusa projekt zyskał na znaczeniu – bardzo szybko stała się zauważalna potrzeba szybkiego skojarzenia pracowników, którzy utracili pracę podczas pandemii z pracodawcami rekrutującymi.

 

Do marca 2020 roku HR Pogotowie udzieliło pomocy ponad 2000 potrzebującym. Od momentu ogłoszenia pandemii koronawirusa wsparcie ze strony inicjatywy nabrało nowego wymiaru i rozpędu. Od początku pandemii, w ciągu zaledwie miesiąca z prośbą o pomoc zwróciło się do HR Pogotowia aż 700 osób i liczba ta stale rośnie (obecnie jest ich ponad 1000). W związku z tym powstała platforma www.hrpogotowie.pl, na której każdego dnia przybywa zgłoszeń zarówno ze strony poszukujących pracy jak i pracodawców czy rekruterów.

Jak działa HR Pogotowie?

HR Pogotowie działa na platformie www.hrpogotowie.pl oraz na portalu LInkedIN:  linkedin.com/company/hrpogotowie. Znajduje się tam baza ogłoszeń zarówno rekruterów, jak i poszukujących pracy. Warunkiem korzystania z serwisu przez kandydatów, poszukujących zatrudnienia i osób rekrutujących jest rejestracja w systemie. Dzięki temu, korzystanie z narzędzia jest zgodne z RODO.

Zakres pomocy świadczonej przez HR Pogotowie jest szeroki, obejmuje wszelkie działania związane z HR, na terenie całej Polski, a nawet poza jej granicami.

HR Pogotowie wspiera bezpłatnie każdego potrzebującego w następującym zakresie:

 • kojarzenie kandydatów bezpośrednio z rekruterami bez konieczności wysyłania CV,
 • poszukiwanie / zmiana pracy przez kandydatów,
 • stworzenie / modyfikacja CV,
 • stworzenie / modyfikacja profilu na LinkedIn,
 • wskazanie metod poszukiwania pracy,
 • przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej,

rekomendacje kandydatów na profilu założyciela oraz na profilu firmowym inicjatywy.

 

Avatar

Artur Dzięgielewski

HR Ekspert

 

0

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Avatar
  Grzegorz

  Ciekawa inicjatywa. Będę obserwował rozwoju projektu. Wymaga jednak dobrej promocji. Bez tego pomysł “padnie”…

  0
 2. Avatar
  Artur

  Panie Grzegorzu dziękuję za dobre słowa, działamy 3 lata i liczę, że nie padniemy 🙂 Ale zgadzam się promocja jest potrzebna, dlatego będę zobowiązany za każde wsparcie

  0
 3. Avatar
  Marek

  Dobry temat. Podałem namiary Jerzemu S. On jest zainteresowany Waszymi usługami. Myślicie o jakiś prowizjach w przyszłości?

  0

Dodaj komentarz