Dr M.Alvunger: „85-latek zmarł po szczepieniu na COVID.”

Dr M.Alvunger: „85-latek zmarł po szczepieniu na COVID.”

Polskie media podały informację o śmierci 85-letniego mężczyzny, który zmarł dzień po szczepieniu na koronawirusa. Jednak ta wiadomość to jedynie pożywka dla antyszczepionkowców. Mężczyzna był w podeszłym wieku i miał wiele chorób współistniejących. „Naprawdę nie podejrzewamy, że ma to związek ze szczepionką” – mówi główny lekarz POZ (primarvard) Mattias Alvunger.

Władze szwedzkiego Kalmar opublikowały informację o śmierci 85-latka, która nastąpiła dzień po zaszczepieniu go przeciwko COVID-19. Mężczyzna miał wiele chorób współistniejących i zmarł z powodu zatrzymania krążenia. Specjaliści zaznaczają, że zgon nie był spowodowany szczepieniem. Mimo to lekarz prowadzący, był zobowiązany do poinformowania szwedzkiej Agencji Produktów Medycznych o tym przypadku.

„Zgłoszenie tego przypadku do Agencji Produktów Medycznych jest rutynowym działaniem. Biorąc pod uwagę obawy, które mogą istnieć w szczególności w odniesieniu do szczepień wirusowych, niezwykle ważne jest, abyśmy postępowali zgodnie ze wszystkimi procedurami” – mówi główny lekarz POZ dr Mattias Alvunger.

 

Bjorn
Bjorn
Skandynawski współpracownik
0

Dodaj komentarz