Dr Robert R.Redfield:„Nie wyszliśmy jeszcze z lasu”

Dr Robert R.Redfield:„Nie wyszliśmy jeszcze z lasu”

Po raz pierwszy od początku pandemii przywódcy administracji prezydenta Donalda Trumpa odpowiedzialni za walkę z Covid-19, zeznawali przed Kongresem we wtorek, a obraz, który namalowali, był znacznie bardziej ponury niż twierdzenie prezydenta Trumpa w poniedziałek, że „zwyciężyliśmy” nad koronawirusem.

 

„Nie wyszliśmy jeszcze z lasu”,dr Robert R. Redfield, dyrektor Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, zeznawał przed Senacką Komisją Zdrowia, Edukacji, Pracy i Emerytur. „Ale jesteśmy bardziej przygotowani”. 

 

Dr Anthony S. Fauci, najlepszy w kraju ekspert od chorób zakaźnych, powiedział, że nie ma szans na przygotowanie szczepionki na czas nowego roku szkolnego jesienią. Powiedział też, że USA wciąż są dalekie od poziomów testowania i śledzenia kontaktów potrzebnych do powstrzymania epidemii.

 

„Jeśli nie odpowiemy w odpowiedni sposób, gdy nadejdzie jesień, biorąc pod uwagę, że bez wątpienia wystąpią nowe ogniska infekcji w społeczności, ryzykujemy powrót fali wznoszącej” – powiedział dr Fauci. „Mam nadzieję, że do tego czasu, jesienią, będziemy mieli więcej niż niezbędne minimum, aby odpowiednio zareagować. Ale jeśli tego nie zrobimy, pojawią się problemy ”.

 

Punkt zapalny nad testowaniem: chociaż skuteczna szczepionka lub leczenie byłoby „ostatecznym rozwiązaniem”, senator Lamar Alexander, republikanin z Tennessee, powiedział podczas przesłuchania, „dopóki ich nie otrzymamy ostatecznie sprawdzonej szczepionki, wszystkie  powroty do pracy i szkoły są tylko  testowaniem.”

Adm. Brett P. Giroir, który kieruje rządowym zespołem odpowiedzialnym za  testy, zeznał, że administracja planuje wysłać do wszystkich stanów wystarczającą ilość wymazów w celu wykonania 12,9 miliona testów w ciągu najbliższych czterech tygodni. Ale kilku członków komitetu było sceptycznych.

 

„Ta administracja pokazała, że ​​nie dotrzymuje obietnic, twierdząc, że nadchodzi więcej dostaw i testów, a okazało się to nieprawdą” – powiedział senator Patty Murray z Waszyngtonu, z obozu Demokratów.

 

Alex                                                                                                                                                                                                 Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz