Elżbieta II: “Wspólnie wygramy z tą chorobą”

Elżbieta II: “Wspólnie wygramy z tą chorobą”

Królowa Elżbieta II zwróciła się w niedzielę do Wielkiej Brytanii w  przemówieniu, wzywając do samodyscypliny i zdecydowania w trakcie pandemii koronawirusa. 93-letnia królowa przyznała się do bólu i cierpienia finansowego Brytyjczyków, a także podziękowała pracownikom służby zdrowia za ich usługi i zwykłym ludziom za pozostanie w domu.

„Wspólnie walczymy z tą chorobą i chcę was zapewnić, że jeśli pozostaniemy zjednoczeni i zdecydowani, to przezwyciężyć ją” – powiedziała.

„Mam nadzieję, że w nadchodzących latach wszyscy będą dumni z tego, jak odpowiedzieli na to wyzwanie” – powiedziała – „a ci, którzy przyjdą po nas, powiedzą, że Brytyjczycy tego pokolenia byli tak silni jak inni”.

Linia ta jest wyraźnym odniesieniem do brytyjskiego pokolenia II wojny światowej, które przetrwało Blitz i walczyło z nazistami, aby pomóc uwolnić Europę od faszyzmu. Królowa powiedziała, że ​​przypomniała sobie o swojej pierwszej audycji w 1940 roku, kiedy w wieku 14 lat rozmawiała z dziećmi, które zostały ewakuowane ze swoich domów dla własnego bezpieczeństwa.

„Dzisiaj po raz kolejny wielu poczuje bolesne poczucie oddzielenia od swoich bliskich” – powiedziała królowa. „Ale teraz, podobnie jak wtedy, wiemy głęboko, że to jest właściwe.”

Kamerzysta w ubraniu ochronnym nakręcił film z przemówieniem królowej w jej weekendowym domu, Windsor Castle pod Londynem, podczas gdy wszyscy pozostali pracownicy techniczni pozostali w innym pokoju, według BBC.

Królowa zakończyła swoje uwagi mówiąc, że kraj odniesie sukces.

„I ten sukces będzie należał do każdego z nas. Powinniśmy pocieszyć się, że chociaż możemy jeszcze więcej znieść, powrócą lepsze dni. Będziemy znowu z naszymi przyjaciółmi. Będziemy ponownie z naszymi rodzinami. Spotkamy się ponownie jeszcze raz. Ale na razie przesyłam wam wszystkim moje podziękowania i najserdeczniejsze życzenia. ”

Wielka Brytania jest teraz objęta  blokadą. Ludzie mogą wyjść z domu tylko w celu zakupów spożywczych, ze względów medycznych i ćwiczeń fizycznych. Ale rząd ostrzegł, że ćwiczenia na świeżym powietrzu mogą zostać zakazane, jeśli ludzie będą nadal tłoczyć się w parkach i nie zdążą społecznie zdystansować w ten słoneczny weekend, gdy temperatura w Wielkim Londynie wzrośnie do 25 stopni.

Tymczasem premier Boris Johnson pozostaje w izolacji od siebie po pozytywnym wyniku na COVID-19, podczas gdy Carrie Symonds – jego ciężarna narzeczona – ma objawy COVID-19, ale twierdzi, że teraz jej się poprawia.

0

Dodaj komentarz