Fake news #9 Ostrzeżenie: Nie kupuj produktów rzekomo zapobiegających …

Fake news #9 Ostrzeżenie: Nie kupuj produktów rzekomo zapobiegających …

#9 Ostrzeżenie: Nie kupuj produktów rzekomo zapobiegających zakażeniu koronawirusem w sieci 

Nieuczciwi sprzedawcy, którzy wykorzystując panikę i strach przed wirusem za pośrednictwem znanych portali aukcyjnych, próbują handlować produktami, które w żaden sposób nie chronią przed zakażeniem tym patogenem. Przypominamy o rekomendacjach odnośnie higieny osobistej i środkach zapobiegania zarażeniu zawartych na stronie  https://www.gov.pl/web/koronawirus/porady

Allegro również podjęło działania w tym zakresie i tymczasowo zabroniło używania słowa „koronawirus” w tytułach ofert zamieszczanych na platformie. Cyberprzestępcy za pośrednictwem fikcyjnych witryn internetowych oferują między innymi fałszywe szczepionki lub maski ochronne. Nie daj się nabrać!

Rosnąca popularność maseczek higienicznych skłoniła niektórych cyberprzestępców do tworzenia fałszywych sklepów internetowych oferujących ten coraz bardziej deficytowy towar. Klienci poszukujący tego produktu w Internecie powinni uważnie sprawdzać dane podmiotów oferujących zakupy. Szczególną uwagę zwrócić należy np. na ograniczenie możliwości dokonania płatności jedynie do wykorzystania usługi PayPal – utrudnia to dokonanie reklamacji. 

Matheo

Matheo

Współpracownik

0

Dodaj komentarz