G.Gulyas: “Węgry zamykają granice przed cudzoziemcami”

G.Gulyas: “Węgry zamykają granice przed cudzoziemcami”

Koronawirus. Od 1 września Węgry zamkną granice swojego kraju przed cudzoziemcami. Wcześniej taką decyzję podjęła Ukraina.

O zamknięciu granic przez Węgry poinformował cytowany przez PAP szef kancelarii premiera Gergely Gulyas na konferencji prasowej w Budapeszcie.

Jeśli chodzi o przepisy dotyczące ochrony granicy, wracamy do przepisów zastosowanych podczas pierwszej fali epidemii koronawirusa. Od 1 września na terytorium Węgier nie mogą wjeżdżać obywatele innych państw – oznajmił Gulyas, dodając, że wyjątkiem będą tylko uzasadnione sytuacje, przy zachowaniu przepisów dotyczących bezpieczeństwa.

Węgry. Obywatele będą musieli udać się na kwarantannę

Powracający z zagranicy obywatele Węgier będą musieli udać się na 14-dniową kwarantannę lub izolację do momentu, dopóki dwukrotnie nie otrzymają negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Badania wykonywane będą w odstępie dwóch dni.

Na terytorium Węgier będą mogli wjechać obywatele innych państw w ramach konwoju wojskowego, podróży służbowych z ramienia firm międzynarodowych, (…) będzie też możliwość podróży dyplomatycznych i oficjalnych- powiedział Gulyas.

Jak dodał szef kancelarii premiera, osobne surowe przepisy będą dotyczyć wydarzeń sportowych. Nowe przepisy mają obowiązywać przez co najmniej miesiąc.

0

Siergiej

Korespondent z Kijova

Dodaj komentarz