Geoff Martha:” Zabiegi operacyjne powoli “ruszają”

Geoff Martha:” Zabiegi operacyjne powoli “ruszają”

Sale operacyjne w Stanach Zjednoczonych są teraz ciche, ale jeden z największych na świecie producentów urządzeń medycznych twierdzi, że wkrótce będzie to pasmo aktywności.

Niewiele instytucji zostało tak samo dotkniętych przez nowy koronawirus jak szpitale. Odwołano planowe operacje i przygotowano się na tsunami infekcji, a apartamenty chirurgiczne i sale zabiegowe przekształcono tak, aby poradziły sobie z oczekiwanym napływem pacjentów krytycznie chorych na Covid-19. Teraz ta przerwa może się wkrótce skończyć i ustąpić wielkiej fali operacji.

„Dostajemy SMS-y, telefony od szpitali – dzwonią wielcy prezesi systemów opieki zdrowotnej i  ludzie odpowiedzialni za zaopatrzenie szpitali, co w zasadzie wskazuje na szybsze niż oczekiwano ożywienie w wielu częściach Stanów Zjednoczonych”, powiedział dyrektor generalny Medtronic, Geoff Martha, podczas połączenia konferencyjnego dotyczącego zysków firmy.

„Mówiąc w zasadzie krótko, czy jesteście gotowi? Jeśli tak, to brać się do pracy.”

Sensowne jest, że producent urządzeń medycznych byłby jednym z pierwszych, który widziałby oznaki, że sale operacyjne przygotowują się do powrotu do biznesu. Firmy takie jak Medtronic zapewniają wszystko, od cewników i zszywek po rozruszniki serca i stymulatory rdzenia kręgowego, które kontrolują ból.

 

Emilia

Emilia

0

Dodaj komentarz