Jak będzie wyglądać college jesienią?

Jak będzie wyglądać college jesienią?

Wiele college’ów i uniwersytetów w USA zmaga się obecnie z tym, jak i kiedy ponownie otworzyć swoje kampusy oraz jakie będzie życie w college’u w przypadku pandemii.

Wymyślają różne odpowiedzi.

W poniedziałek Notre Dame stała się pierwszym dużym uniwersytetem, który powiedział, że wznowi zajęcia osobiste w semestrze zimowym. W rzeczywistości rozpocznie się wcześniej, 10 sierpnia, a zakończy w Święto Dziękczynienia bez przerwy, aby większość studentów nie wyjeżdżała i nie wracała w trakcie semestru.

Z drugiej strony Ithaca College ogłosił, że rozpocznie zajęcia później, 5 października. System California State University powiedział w zeszłym tygodniu, że w ogóle nie otworzy się jesienią; większość zajęć odbędzie się online.

Nasza reporterka szkolnictwa wyższego, Anemona Hartocollis, słuchała podczas dwóch dni rozmów Zoom wśród liderów na University of Kentucky, zastanawiając się, co robić. Dyskutowali na różne tematy, od tego, czy mają akademiki kwarantanny, po regulacje interakcji między uczniami. Anemona powiedziała nam o tym doświadczeniu.

Co najbardziej Cię zaskoczyło podczas tych połączeń?

Byłam zaskoczona poziomem złożoności. Zastanawiałam się nad tym, pytanie brzmi: Czy otwieramy zajęcia online, czy otwieramy stacjonarnie? Okazało się to jednak dość skomplikowane, z wszystkimi różnymi kombinacjami i scenariuszami, które wymyślili, ograniczonymi przez bardzo ograniczoną inteligencję, którą mamy obecnie na temat wirusa.

Niektóre ze scenariuszy brzmiały dość dystopijnie.

No tak. Wyobraź sobie, że jesteś na zajęciach, gdzie siedzisz 2 metry od następnej osoby i wszyscy muszą nosić maski. Twój profesor może stać za pleksiglasem lub w domu, transmitując wykład na zajęcia online. Albo jesteś zamknięta w swoim akademiku, żyjąc w mikrokosmosie ludzi, a wykłady są transmitowane do twojego pokoju.

Co przyszło ci do głowy, gdy słuchałaś?

Pomyślałam, że szkoda stracić wolność i młodzieńczego ducha college’u. Więc kibicowałam im, aby znaleźli sposób na bezpieczne otwarcie kampusu. Nie wiem, czy oni to zrobili, ale będzie ciekawie to zobaczyć.

 

Alex

Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz