K.I.Syrówka: ” Darmowy mentoring zawodowy dla Pokoleń X i Baby Boomers”

K.I.Syrówka: ” Darmowy mentoring zawodowy dla Pokoleń X i Baby Boomers”

Darmowy mentoring zawodowy dla Pokoleń X i Baby Boomers

Wybuch Covid-19 w Polsce to dramat tysięcy osób, które straciły w ostatnich miesiącach pracę. W najtrudniejszej sytuacji znalazło się Pokolenie X – 40-latkowie i starsi, którzy byli związani ze swoją pracą przez kilka, a nawet kilkanaście dobrych lat i które nie mają pojęcia o tym, jak zabrać się za szukanie nowej. Właśnie dla nich powstała akcja społeczna #1000dla40plus. Właśnie ruszył nabór do drugiej edycji darmowego mentoringu zawodowego online dla osób 40+.

 

Pokolenie X – pracownik idealny?

Osoby poszukujące pracy w wieku 40+ mogą spotkać się ze zróżnicowanym podejściem rekruterów i przyszłych szefów. Ci bardziej świadomi docenią nie tylko ich doświadczenie zawodowe, ale również ich zawodową dojrzałość. I nie chodzi tu wcale o początek numeru pesel, lecz o rozwagę w podejmowaniu zawodowych decyzji. To właśnie dla Pokolenia X od wysokości zarobków o wiele ważniejsza jest satysfakcja czerpana z pracy zawodowej. Pracownicy 40+ doskonale rozumieją, że osiągnięcie zawodowego sukcesu wymaga poświęceń, co przekłada się na ich pełne zaangażowanie w realizację zawodowych obowiązków. Wraz z wiekiem wzrasta również ich poczucie lojalności wobec pracodawcy.

 

Zderzenie z epidemiczną rzeczywistością

To, co jest charakterystyczne dla pracowników 40+, to ich przywiązanie do poczucia bezpieczeństwa i stabilności. Bardzo szybko przywykają również do otaczającego go środowiska zawodowego. Szczególnie, kiedy mają z nim do czynienia przez kilka czy kilkanaście lat. Przywiązanie do tego co tu i teraz, jak też błędne przekonanie, że zachodzące wokół nas zmiany technologiczne nie mają żadnego wpływu na ich zawodową przyszłość w zderzeniu z nagłą utratą pracy mogą powalić nawet najsilniejszego zawodnika. Zwolnienie z pracy, utrata zarobków, konieczność utrzymania rodziny – to i tak bardzo wiele problemów, które niespodziewanie spadły na barki osób 40+. W takiej sytuacji wizja poszukiwania nowego miejsca zatrudnienia, konieczności przygotowania dokumentów aplikacyjnych i udziału w rozmowach rekrutacyjnych wydaje się im totalną barierą nie do przeskoczenia. No bo jak, skoro część z nich była zatrudniania w czasach, kiedy CV nie było nikomu do niczego potrzebne?

 

Profesjonalne wsparcie dla 1000 osób 40+

Jesteś osobą 40+, która właśnie straciła pracę? A może ktoś z Twoich bliskich lub znajomych jest taką osobą? Przekaż im, że nie zostają z zawodowymi problemami sami. Właśnie dla wszystkich doświadczonych, dojrzałych i świadomych swoich wartości i kompetencji pracowników powyżej 40 roku życia, którzy w ostatnich miesiącach stracili pracę, powstała akcja społeczna #1000dla40plus. Jej organizatorka – Katarzyna Izabela Syrówka, certyfikowany mentor kariery zawodowej EMCC oraz certyfikowany Coach Gallupa z ponad 24-letnim doświadczeniem w biznesie, właściciel marki syrowka.com – oferuje darmowy mentoring zawodowy dla 1000 osób powyżej 40 roku życia, które potrzebują profesjonalnego wsparcia w przygotowaniu się do aktywnego poszukiwania pracy.

– Rozumiem jak trudno odnaleźć się w sytuacji, kiedy to ktoś zdecydował za nas i zmusił nas do wyjścia z własnej strefy komfortu. Wiem, że odnalezienie się w aktualnej, przechodzącej rewolucję sytuacji na rynku pracy jest nie lada wyzwaniem. Szczególnie dla osób, dla których nowe technologie są ciągle novum – wyjaśnia organizatorka #1000dla40plus, Katarzyna Izabela Syrówka. – Z tego względu, że sama pracowałam w wielu zawodach i mam za sobą nie tylko sukcesy, ale też spektakularne porażki, z których wyciągnęłam cenne wnioski. Dlatego chcę podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z wszystkimi osobami 40+, które czują się zawodowo zagubione oraz szukają skutecznego sposobu na znalezienie nowej, wymarzonej pracy ­­– dodaje.

Cały cykl szkolenia online #1000dla40plus rozpoczął się w lipcu i obejmuje trzy edycje. Jego przedmiotem są kluczowe zagadnienia związane z przygotowaniem zarówno narzędzi, jak też samego siebie do poszukiwania nowego miejsca zawodowego. W ramach mini-kursu połączonego z webinarami na żywo uczestnicy otrzymają wiedzę m.in. na temat:

– poprawnego pisania CV,

– tworzenia własnego profilu zawodowego,

– tworzenia profesjonalnego profilu na LinkedIn,

– odpowiedniego przygotowania się do rozmowy rekrutacyjnej.

Dzięki stałemu kontaktowi uczestników z prowadzącą możliwe jest konsultowanie nurtujących zagadnień i problemów związanych z poszukiwaniem nowej pracy. Ideą #1000dla40plus jest przełamanie wśród osób po 40 roku życia bariery w walce o swoją zawodową przyszłość.

 

Rekrutacja trwa!

Akcja #1000dla40plus jest akcją crowdfundingową. I chociaż nadal trwa zbiórka środków na zakup niezbędnych narzędzi do przeprowadzenia profesjonalnych szkoleń online (grupa 1000 osób wymaga zautomatyzowanych rozwiązań), to już została przeszkolona pierwsza grupa uczestników, a aktualnie właśnie trwa nabór do drugiej edycji kursu, która rozpocznie się 24 sierpnia.

Najlepszą recenzją pierwszej edycji programu są opinie dotychczasowych uczestniczek. – Program #1000dla40plus był wręcz idealny dla mnie, ponieważ trafiłam do grona #koronnych, a ostatnie poszukiwania pracy czy pisania CV podejmowałam lata temu.

Cały program był podzielony na 4 podstawowe moduły- zasoby, LinkedIn, CV oraz przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej i każdy z nich był niezwykle wartościowy i pomocny dzięki indywidualnemu podejściu Kasi do każdego uczestnika kursu oraz jej nieocenionej wiedzy, doświadczeniu, feedbackowi i otwartym dyskusjom – przyznaje Jola, jedna z uczestniczek pierwszej edycji #1000dla40plus. – Wszystkie ćwiczenia i feedback były niezwykle merytoryczne i odbywały się w pozytywnej i wspierającej atmosferze.

Cały program oceniam bardzo wysoko i z pełną odpowiedzialnością rekomenduję osobom, które po wielu latach ponownie trafiły na rynek pracy i nie do końca czują się pewnie w starciu z nowymi realiami rynku i rzeczywistością. – dodaje.

Uczestniczki doceniły nie tylko indywidualnie podejście organizatorki programu, ale również jej bogate doświadczenie. – Kasia jest skarbnicą wiedzy na temat procesów rekrutacji, dzięki czemu zweryfikowałam swoje spojrzenie na działania HR-ów. Potrafi też w życzliwy i konkretny sposób dać cenne wskazówki odnośnie naszych profili na LinkedIn i informacji jakie powinny się znaleźć w CV – przyznaje jedna z uczestniczek, Magda. – Szczerze polecam udział w Programie#1000 dla 40+, bo może on być dla Ciebie, osobo 40+, świeżym i odkrywczym akcentem w procesie poszukiwania nowej pracy – zachęca.

 

Każdy, kto chce wziąć udział w szkoleniu od sierpnia, powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy do #1000dla40plus.

Na stronie syrowka.com dostępne są również szersze informacje na temat wymogów wobec uczestników, jak też programu mentoringu.

 

Każdy, kto chciałby zaś wesprzeć finansowo, również ma taką możliwość. Zbiórka środków cały czas trwa. Na stronie zbiórki dostępne są również aktualizacje dotyczące wydatkowania zgromadzonych funduszy. Chcesz pomóc? Dołóż swoją złotówkę:

https://pomagam.pl/1000dla40

 

Katarzyna Izabela Syrowka

Katarzyna Izabela Syrówka

 

0

Ten post ma 18 komentarzy

 1. Avatar
  Beata

  Dawno nie widziałam takiej troski o 40+.?

  0
  1. Avatar

   Sam jestem z tej grupy wiekowej i wiem jakie krzywdzące podejście do osób 40+ potrafią mieć pracodawcy. Poza tym utrata pracy to doskonała okazja do zastanowienia się czy rzeczywiście dalej chce się podążać tą samą drogą zawodową co dotychczas.

   0
 2. Avatar
  Franciszek

  Wreszcie coś dla 40+ BRAWO ?

  0
 3. Avatar
  Marek

  Jestem już „starym pierdzielem” 56+. Temat ciekawy, skoro o 3 nad ranem już trzeci komentarz. Jak to potwierdza potrzebę takich inicjatyw. Rano – wpisuję się.
  I innym polecam!!!

  0
 4. Avatar
  Kasia

  Kasiu, imienniczko, dziękuję bardzo za Twoją inicjatywę.
  ????????

  0
 5. Avatar
  Андрей

  Интересно, очень интересно ???

  0
 6. Avatar
  Borys

  Witam, bardzo dobra inicjatywa. BRAWO ? ? ? JAK MOŻNA SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z UKRAINY? Czy macie coś podobnego w języku ukraińskim? Miałbym dużo chętnych.

  0
  1. Avatar

   Dziękuję za duże zainteresowanie akcją. Niestety kierujemy ją wyłącznie do osób bezrobotnych w Polsce. Nie posiadamy aż tak dużych zasobów do obsługi programu poza granicami kraju.

   0
 7. Avatar
  Анія

  Привіт, дуже цікаво. Я з України, зараз у Польщі є наші 17 жінок. Зацікавлені. Як зв’язатися з вами?

  0
 8. Avatar
  Ala

  Mam dwie siostry, jesteśmy zainteresowane uczestnictwem. Ala z Poznania.

  0
  1. Avatar

   W materiale jest link do formularza zgłoszeniowego. Wprawdzie aktualnie trwa już II edycja programu, jednak będzie również kolejna. Niestety aktualnie nie jesteśmy w stanie podać daty kolejnej edycji. Wszystko będzie zależało od liczby chętnych. Myślę jednak, że ta odbędzie się nie później niż późną jesienią tego roku. Wszyscy, którzy zgłoszą chęć udziału, będą na bieżąco informowani o terminach.

   0
 9. Avatar
  Koło Gospodyń Wiejskich

  Witam, jestem z Koła Gospodyń Wiejskich. Akurat mamy spotkanie Koła. Wszystkie kobiety są bardzo zainteresowane. Jak można dowiedzieć się więcej szczegółów?

  0
 10. Avatar
  Visitor

  NIE POLECAM!!! Drwiny z potencjalnych klientów! Widać – inicjatywa Super, ale ludzie/wykonanie poniżej krytyki!!! Zero odpowiedzi, zero reakcji! Po co podawać takie informacje, jak później „głuchy telefon” To bardzo nieprofesjonalne podejście. A zespół redakcyjny uczulam, przed takimi klientami. Psują renomę nie dość, że sobie, to dodatkowo – Wam. A jesteście ciekawym portalem. Zaglądam tu codziennie, zaraz po „prasówce” GW 🙂

  0
 11. Avatar
  Андрей

  Сьогодні 25 серпня. Запізно. Коли ви зможете зареєструватися наступного разу?

  0
 12. Avatar
  Bartek

  Ciekawe, bardzo ciekawe. Mam swoje przemyślenia.

  0
 13. Avatar

  Dla wszystkich zainteresowanych udziałem w programie #1000dla40plus, którym nie udało się zapisać na aktualną edycję: będzie III edycja programu. Jednak na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie podać jej terminu. Decyzję podejmiemy na podstawie liczby zgłoszeń. Cały czas można zgłaszać swoją chęć uczestnictwa poprzez formularz dostępny na: https://syrowka.com/1000-dla-40/

  0

Dodaj komentarz