Kanada – widziane zza lady

Kanada – widziane zza lady

Pracuję w polskim sklepie, w London, Ontario. To już 3 lata ( zastartowałam w wieku 16 lat ). I lubię takie zajęcie, ale przede wszystkim – jest to dla mnie gwarancja niezależności ( sama sobie kreuję swoje życie J )… Parę słów o tej branży. Moimi oczami, rzecz jasna. Takich parę nieoczywistych ciekawostek.  Zastanawiacie się, gdzie znaleźć budynek poczty lub aptekę?

Poczta nie ma swoich lokali jak to jest w Polsce, wynajmuje powierzchnie w supermarketach oraz w aptekach.

Apteki (oprócz tych oczywistych, jak Shoppers Drug Mart) znaleźć można prawie w każdym hipermarkecie i supermarkecie. Należy zwrócić uwagę na opłaty w aptekach, które są naliczane do produktu na receptę. Nie każde ubezpieczenie dodatkowe, które najczęściej posiadamy z pracy pokrywa tę opłatę, a obecnie wynosi ona około 5-10 C$. Najniższą opłatę udało mi się znaleźć w Costco i, co najważniejsze, by skorzystać z apteki w Costco nie trzeba mieć karty członkowskiej.

Alkohol oprócz prowincji QC i NL kupić możemy tylko w rządowych sklepach i hotelach (mocny alkohol oraz piwo, wino można kupić w prywatnych sklepach z winem). Alkohol w Kanadzie można kupić mając od 19 roku życia oprócz AB, MB i QC, w których można kupić już 18 roku życia.

Parę fotek, z mojego sklepu ( oczywiście nie moja własność, ale w którym pracuję ).

Widok na sklep 1

Widok na sklep 2  –  linia do kasy  –  odległość 2m

 

 

Alicia’s  Fine Foods

 

Parę słów o historii właścicielki i założycielki sieci sklepów tej marki:

Wszystko zaczęło się w czerwcu 1980 roku, kiedy Alicja Sikorski przyjechała do Kanady i prawie od razu dojrzała potrzebę europejskich potraw w jej rodzinnym London, Ontario. Przyjechała z Polski i bardzo jej brakowało smaku domowych potraw. Zamarzyła wówczas aby dzielić się smakiem potraw z rodzimych stron z jej nowymi sąsiadami ale brakowało jej oryginalnych składników. Pomyślała wówczas, że musi być więcej imigrantów ( nowych Kanadyjczyków ), którym marzyły się smaki z polskiego domu.

Tak narodziła się idea / pomysł Alicia’s Fine Foods!

Alicia SikorskiW ten sposób uruchomiła sklep w 1981 roku. z prostą chęcią zapewnienia dostępu do wysokiej jakości importowanych produktów europejskich po atrakcyjnych cenach.

Teraz, po ponad 30 latach Alicia’s Fine Foods zbudowała swoją markę, pozycję na rynku z największym wyborem importowanych towarów z Europy do London – a co najważniejsze – ceny są nadal przystępne !

A to już ja – w pracy 🙂

Rozmawiając ze stałymi klientami, widać, jak bardzo są wdzięczni za szeroki wybór i niesamowite ceny oferowane przez Alicia’s Fine Foods.

Macie jakiekolwiek pytania odnośnie życia w Kanadzie ? Piszcie ! odpowiem – na każde.

 

0

Zuzia

Korespondent z Kanady

Dodaj komentarz