Kompaktowe urządzenie ID Now robi testy CoVID-19 w zaledwie 5 minut

Kompaktowe urządzenie ID Now robi testy CoVID-19 w zaledwie 5 minut

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wydała pozwolenie na produkcję masową nowych, błyskawicznych testów na obecność koronawirusa. Urządzenie o nazwie ID Now zostało zaprojektowane i zbudowane przez firmę Abbott. Potęgą tego wynalazku jest fakt, że może on wykryć obecność SARS-CoV-2 w próbkach pobranych od pacjentów w ciągu zaledwie 5 minut i w ciągu 13 minut uznać, że dana osoba nie jest zainfekowana.

ID Now to prawdziwa rewolucja na rynku. Nie dość, że urządzenie jest szybkie i precyzyjne, to jeszcze do swojej pracy nie wymaga zaplecza laboratoryjnego. Można je szybko przenosić pomiędzy ośrodkami medycznymi i wykonywać duże ilości testów. Firma Abbott zamierza każdego dnia produkować i dostarczać do placówek medycznych aż 50 tysięcy testów na CoVID-19.

Urządzenie bazuje na technologii testowania molekularnego. Próbki pobierane są z jamy ustnej i nosa pacjenta. Następnie dokonywana jest analiza poprzez identyfikację części RNA wirusa u pacjenta, co oznacza, że znacznie lepiej wykrywa faktyczną obecność wirusa podczas infekcji, podczas gdy inne testy przeszukują tylko krew w poszukiwaniu przeciwciał.

Matheo

Matheo

Covid-19-Lancer

0

Ten post ma jeden komentarz

  1. Avatar
    Marek

    To powinno być jak glukometr.

    0

Dodaj komentarz