Koronawirus – Intel Extreme Masters – bez widzów.

Koronawirus – Intel Extreme Masters – bez widzów.

Jarosław Wieczorek, wojewoda województwa śląskiego na południu Polski, postanowił, że impreza e-sport Intel Extreme Masters w Katowicach odbędzie się bez publiczności, ze względu na zagrożenie wirusem SARS-CoV-2, zwanym potocznie koronawirusem.
Decyzję podjęto po konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem.

„Po uwzględnieniu zagrożenia koronawirusem, który pojawił się w Europie i zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) … władze wojewódzkie zabroniły organizatorowi organizowania masowej imprezy sportowej w Katowicach z udziałem publiczności” oświadczenie wojewody brzmi:

Organizatorzy Electronic Electronic League Poland poinformowali w oświadczeniu, że rozumieją decyzję lokalnych władz. „ESL pracuje nad tym, aby dotrzeć do posiadaczy biletów i gości. Wszystkie bilety zostaną zwrócone, turniej odbędzie się bez publiczności. Będzie transmitowany online i w telewizji ”- powiedzieli organizatorzy.

Część IEM, która rozpoczęła się w piątek 28 lutego 2020r., to IEM Expo, targi związane z branżą e-sportu i gier wideo. Jednak główny sponsor, Intel, wycofał się z tej części wydarzenia.

Finały w konkursach gier wideo Counter-Strike: GO i Starcraft II odbyły się w weekend w Spodku, sali widowiskowej w Katowicach.

Intel Extreme Masters odbyły się w Katowicach po raz czwarty. W ubiegłym roku przyciągnęło ponad 176 000 odwiedzających. Tym razem zero. To spowodowało straty na poziomie 27 mln zł.

0

Dodaj komentarz