Koronawirus u kolejnego senatora

Koronawirus u kolejnego senatora

Senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin poinformował, że jest zakażony koronawirusem. To kolejny – po Janie Filipie Libickim – polityk zasiadający w tej izbie parlamentu, u którego potwierdzono zakażenie.

Senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin poinformował, że jest zakażony koronawirusem. To kolejny - po Janie Filipie Libickim - polityk zasiadający w tej izbie parlamentu, u którego potwierdzono zakażenie.
Senator KO Artur Dunin /Rafał Guz /PAP

Senator Artur Dunin powiedział PAP, że w ostatnim czasie źle się czuł, dlatego też postanowił wykonać badania na koronawirusa. Dzisiaj otrzymałem wynik, okazało się, że jest pozytywny – dodał. Boli mnie głowa, łamie mnie w kościach, mam gorączkę – relacjonował Dunin, zapytany o swoje samopoczucie przez Onet.

Dunin poinformował, że obecnie przebywa w domu. Polityk przyznał, że w sobotę brał udział w obchodach 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przez cały czas nosił jednak maseczkę.

30 lipca Jan Filip Libicki, u którego również potwierdzono zakażenie koronawirusem, prowadził posiedzenie senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Jej członkiem jest także senator Artur Dunin (tego dnia uczestniczył w obradach komisji).

Marszałek Grodzki o testach dla senatorów: Będziemy w najbliższych godzinach decydować

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował, że prawdopodobnie w środę senatorowie będą mieli możliwość przebadania się na obecność koronawirusa. Zorganizujemy prawdopodobnie w środę, zgodnie z zleceniami Sanepidu, możliwość przebadania się na miejscu, w Warszawie, czy w Senacie, czy w technologii drive-thru, to będziemy w najbliższych godzinach decydować – powiedział.

Zaplanowane na przyszły tydzień posiedzenie Senatu (4-7 sierpnia) zostało przesunięte na 11-13 sierpnia.

Boss

0

Dodaj komentarz