Koronawirus w hotelu w Elblągu.

Koronawirus w hotelu w Elblągu.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z byłych gości w hotelu w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie). Zdecydowano o czasowym zamknięciu obiektu. Kwarantannie poddano część pracowników i turystów.

 

 

Hotel Elbląg prewencyjnie zamknięto do 29 lipca – podaje Radio Zet. Testy potwierdziły obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u osoby, która przebywała wcześniej w obiekcie.

Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przekazał w rozmowie z nami, że kwarantanną objęto ponad 40 gości hotelowych oraz kilkunastu pracowników hotelu. U tych osób zostaną wykonane badania na obecność koronawirusa.

Sanepid poszukuje również gości hotelowych, którzy w elbląskim hotelu nocowali od dnia 15 lipca. Może to dotyczyć kilkudziesięciu osób – wyjaśnia elbląski serwis.

“Służby miejskie są w pełnej gotowości i oferują wsparcie. Wiceprezydent Michał Missan rozmawiał z dyrektorem hotelu na temat aktualnej sytuacji oraz ewentualnego wsparcia w zabezpieczeniu środków ochronnych” – napisano w komunikacie.

Bardzo prosimy mieszkańców o zachowanie spokoju, jednocześnie po raz kolejny apelujemy do elblążan o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych” – zaapelowali samorządowcy.

Alex

Koordynator projektu

0

Ten post ma jeden komentarz

  1. Avatar
    Abraham

    W każdym koncie – ten corVirus-19

    0

Dodaj komentarz