Las Vegas: ” Zmarła połowa Siegfried & Roy z powodu powikłań Covid-19″

Las Vegas: ” Zmarła połowa Siegfried & Roy z powodu powikłań Covid-19″

“Roy Horn, który olśniewał publiczność jako połowa Siegfried & Roy, umiera w wieku 75 lat
On i jego partner zahipnotyzowali tłumy przez dziesięciolecia, używając oszałamiającej mieszanki magii, kostiumów i egzotycznych zwierząt. Zmarł z powodu powikłań Covid-19.”

To cytat nekrologu, który jest  częścią serii o ludziach, którzy zginęli w pandemii koronawirusa.

 

Roy Horn, który lewitował tygrysy, sprawiał, że słonie znikały, stał na scenie z  pytonem i hipnotyzował publiczność w Las Vegas przez dziesięciolecia, jako połowa słynnego zespołu iluzjonistów Siegfried & Roy zmarła w piątek w Las Vegas. Miał 75 lat.

 

Przyczyną były powikłania Covid-19, choroby wywołanej przez koronawirusa. Pan Horn, który mieszkał w Las Vegas, w zeszłym tygodniu uzyskał pozytywny wynik na obecność wirusa. Zmarł 9 maja 2020r. w szpitalu MountainView.

 

Długoletnia współpraca urodzonych w Niemczech Roya Horn’a i Siegfrieda Fischbachera, znanych z najbardziej udanych w historii występów w Las Vegas, zakończyła się 3 października 2003 roku, kiedy podczas  jego 59. urodzinowego występu Roy  Horn został zmiażdżony przez ważącego 400 funtów białego tygrysa, który rzucił się na jego gardło. Tygrys wyciągnął go ze sceny przed oszołomionym tłumem 1500 osób w hotelu i kasynie MGM Mirage.

0

Dodaj komentarz