Od 26 kwietnia dzieci na Majorce mogą wyjść na godzinny spacer!

Od 26 kwietnia dzieci na Majorce mogą wyjść na godzinny spacer!

Na dzień 24.04.2020 jest 625 aktywnych przypadków osób zarażonych COVID-19 na Balearach a łączna ilość zgonów wzrosła do 172 osób. Na Majorce nadal panują ostre ograniczenia związane z ogłoszoną pandemią. Wychodzić z domu można jedynie w uzasadnionych wypadkach, czyli do sklepu, apteki, do pracy lub na spacer z psem. Od 26 kwietnia władze postanowiły, że również najmłodsi będą mogli warunkowo wyjść z domu pod opieką dorosłych.

Dzieci mogą wreszcie wyjść na spacer

Od 26 kwietnia, dzieci na Majorce, mogą cieszyć się prawem do godzinnego spaceru pomiędzy godziną 9 a 21. Muszą być oczywiście pod opieką dorosłego, a sam spacer powinien się odbywać maksymalnie w promieniu jednego kilometra od domu. Opiekun może mieć pod opieką trójkę nieletnich w wieku do 13 lat. Podczas spacerów należy zachować odległość co najmniej 2 metrów od innych spacerujących i oczywiście przestrzegać wszelkich zasad związanych z minimalizacją ryzyka, co do ewentualnego zarażenia koronawirusem. Chodzenie w maseczkach, na Majorce, nie jest obowiązkowe, choć zalecane. Dzieci mogą mieć ze sobą zabawki takie jak piłki czy rowery. Najważniejsze jest jednak, by zachowywały bezpieczną odległość w stosunku do innych spacerowiczów.

Nie będzie sezonu 2020?

Coraz częściej słychać głosy, że sezonu turystycznego w 2020 na Majorce nie będzie. Wielu właścicieli hoteli już dzisiaj ogłasza, że w tym roku nie opłaca im się otwierać swoich obiektów, tym bardziej że nie wiadomo dokładnie, kiedy wszystko wróci do normy. Wznowienie ruchu turystycznego nie gwarantuje przecież, że turyści rzeczywiście gromadnie zjawią się na wyspie. Strach, pogorszenie sytuacji materialnej może sprawić, że część osób w tym roku zrezygnuje z wakacji i tego boją się tutejsi przedsiębiorcy.

Klimat, jaki panuje na Majorce, również nie pozwoli nadgonić strat w tak zwanym niskim sezonie. O ile pogody możemy być pewni w lipcu czy sierpniu, tak w okresie jesienno-zimowo-wiosennym pogoda jest tutaj zmienna i niepewna. Bywają powodzie, bardzo silne wiatry i intensywnie ulewy. Panujące w tym czasie temperatury w większości również nie sprzyjają leżeniu na plaży. Nie bez przyczyny to lato jest tutaj szczytem sezonu. Czasu coraz mniej, a straty już teraz szacuje się na kilka milionów euro.

Opryski przeciwko koronawirusowi

W skutecznej walce z wirusem pomagają również cotygodniowe opryski. Co weekend na ulicę Majorki wyjeżdżają pryskarki rozpylające środek odkażający. Tymczasem powoli robi się coraz cieplej i prognoza obiecuje temperatury powyżej 20 stopni. Czekamy niecierpliwie na dalsze łagodzenie obostrzeń związanych z obecną sytuacją.

majorka

0

Daria

Korespondent z Majorki

Dodaj komentarz