Mariusz Błaszczak, szef MON jest zakażony wirusem SARS-CoV-2.

Mariusz Błaszczak, szef MON jest zakażony wirusem SARS-CoV-2.

Mariusz Błaszczak, szef MON jest zakażony wirusem SARS-CoV-2. O dodatnim wyniku testu poinformował w mediach społecznościowych.

Koronawirus doświadcza polskiego społeczeństwa coraz mocniej. Zakażonych jest coraz więcej Polek i Polaków. Tylko w piątek odnotowano ponad 11,6 tys. nowych przypadków.

Koronawirus. Mariusz Błaszczak zakażony

 

“Po przebyciu kwarantanny miałem zrobiony test na obecność koronawirusa. Wynik niestety jest dodatni” – przekazał Mariusz Błaszczak.

Szef MON dodał we wpisie, że czuje się dobrze. Zaapelował też do obywateli o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. “Uważajmy na siebie i stosujmy się do zasad sanitarnych” – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Polityk na kwarantannę udał się w zeszłym tygodniu. Poinformował wtedy, że swoje obowiązki będzie pełnił zdalnie. Tego samego dnia na kwarantannę musiał udać się wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Obaj politycy mieli kontakt z osobą, która była zakażona koronawirusem.

O dodatnim wyniku koronawirusa poinformował ostatnio także prezydent Andrzej Duda. Dzień wcześniej odwiedził on budowę szpitala tymczasowego, która odbywa się w salach konferencyjnych Stadionu Narodowego.

Jak w sobotę przekazał minister Paweł Mucha, lista osób, z którymi prezydent miał kontakt, została już przekazana do Głównego Inspektora Sanitarnego.

Alex

Alex

Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz