Mateusz Morawiecki zaprosił opozycję na spotkanie

Mateusz Morawiecki zaprosił opozycję na spotkanie

Podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki zaprosił opozycję na spotkanie. – Dzisiaj cała Polska musi być nastawiona na to, żeby w jak najszybszy sposób zwalczyć tę falę koronawirusa – powiedział premier.

Już dzisiaj zapraszam na początku tygodnia opozycję na spotkanie – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji Mateusz Morawiecki, dodając, że wiosną miały one miejsce kilkukrotnie.

– Chcemy być jedną drużyną. Dzisiaj cała Polska musi być nastawiona na to, żeby w jak najszybszy sposób zwalczyć i ustabilizować tę falę koronawirusa i rzeczywiście w możliwie najlepszym stanie zadać o nasz system ochrony zdrowia i życie naszych obywateli – wskazał Morawiecki.

Morawiecki podkreślił jednocześnie, że chodzi również o ochronę życia osób starszych, ponieważ to właśnie oni są w największej grupie ryzyka. – Po trzecie utrzymanie gospodarki w możliwie nienaruszonym stanie i funkcjonowanie całej służby zdrowia z punktu widzenia wszystkich innych schorzeń, chorób, dolegliwości w sposób maksymalnie dostępny dla wszystkich pacjentów. To nasze cele strategiczne – spuentował premier.

Podczas konferencji premier zaapelował do osób powyżej 60 roku życia. – Apelujemy o to, żeby osoby starsze pozostały w domach – powiedział. Premier dodał, że wprowadzone zostaną godziny dla seniorów. – Tak jak to było wiosną od 10 do 12 w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach – zaznaczył.

Prawda jest taka, że wśród osób powyżej 60 roku życia niemal połowa liczby pacjentów jest w szpitalach. A wśród osób, które korzystają z respiratorów, czyli są w bardzo ciężkim stanie zdrowia, to jest już 80 proc. Wyraźnie widzimy, że ta zależność wieku od stanu zdrowia i ryzyka dla utraty życia jest tutaj absolutnie jednoznaczna – wskazał Morawiecki.

 

Boss

Boss

Covid-19-Senior-Ekspert

0

Dodaj komentarz