Wesela ogniskiem koronawirusa. Na Podkarpaciu zakażonych 74 weselników.

Wesela ogniskiem koronawirusa. Na Podkarpaciu zakażonych 74 weselników.

Koronawirus w Polsce co chwila objawia się nowymi ogniskami zakażeń. Jedno z nich ujawniono po weselu w Grodzisku Dolnym na Podkarpaciu. Zakażonych jest 74 weselników.

Koronawirus w Polsce, mimo spadku liczby zakażeń, w dalszym ciągu jest równie groźny. Nowe ognisko zakażeń stwierdzono po weselu na Podkarpaciu.

Impreza odbyła się 23 sierpnia w miejscowości Grodzisk Dolny, a bawiło się na niej 96 osób – 44 z powiatu leżajskiego, 35 z powiatu łańcuckiego, 15 z powiatu rzeszowskiego oraz 2 z powiatu przeworskiego.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, pierwsze zakażenia potwierdzono tam już 3 września. Wtedy pisaliśmy o 16 zakażonych z powiatu łańcuckiego. Teraz, jak informuje sanepid w Rzeszowie, zakażonych koronawirusem jest o wiele więcej weselników.

Łącznie w ognisku koronawirusa odnotowano 74 zakażenia. Chorych jest 31 osób z powiatu łańcuckiego, 39 osób z powiatu leżajskiego i 4 osoby z powiatu rzeszowskiego. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku – przekazała  Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Jak informuje rzeszowski sanepid, śledztwo epidemiologiczne ws. wesela będzie trwało dalej. Na kwarantannę trafiły kolejne osoby.

To niejedyne wesele, które w województwie podkarpackim okazało się przyczyną większej liczby zakażeń koronawirusem.

Podobne ogniska zakażeń stwierdzono po imprezach w Birczy i Stalowej Woli. Po weselu w Birczy zakażonych było 14 osób, a po drugiej imprezie 16 weselników.

Wesela okazują się jednym z głównych źródeł zwiększonej liczby zakażeń, w związku z czym Ministerstwo Zdrowia szykuje zmiany w prawie, które mogą doprowadzić do pogłębienia restrykcji.

Matheo

Matheo

Korespondent

0

Dodaj komentarz