Mówił, że “koronawirus nie istnieje”. Zmarł na COVID-19

Mówił, że “koronawirus nie istnieje”. Zmarł na COVID-19

Znany influencer, mający milion obserwujących na Instagramie, twierdził, że koronawirus nie jest żadnym zagrożeniem. Do czasu, aż sam nie zachorował na COVID-19. 33-latek zmarł, choć wcześniej był okazem zdrowia.

Dimitrij Stużuk, ukraiński influencer, zmarł w wieku 33 lat na COVID-19. Zaraził się koronawirusem, choć wirus ten miał jego zdaniem nie istnieć.

Zaraził się w Turcji, gdzie udał się w podróż. Po powrocie do Ukrainy trafił do szpitala. Najpierw został wypuszczony z placówki, ale szybko do niej powrócił – tym razem z alarmującymi objawami.

Test na koronawirusa dał wynik pozytywny. 33-latek musiał pozostać w szpitalu.

Tuż po otrzymaniu pozytywnego wyniku napisał post, w którym przyznał się do wielkiej pomyłki. Jak się okazało – życiowej pomyłki.

Byłem tym, który myślał, że Covid nie istnieje. Dopóki nie zachorowałem – czytamy na profilu Dimitrija.

Jak poinformowała żona Dimitrija, 25-letnia Sofia, 33-latek zmarł najprawdopodobniej z powodu komplikacji sercowych. Choć wyglądał jak okaz zdrowia, a internauci śledzili jego profil, inspirując się jego zdrowym trybem życia, na koniec okazało się, że w rzeczywistości jego organizm nie był na tyle silny, aby przetrwać chorobę COVID-19.

Dima miał problemy z układem sercowo-naczyniowym. Jego serce nie radzi sobie – pisała Sofia, która relacjonowała pobyt męża w szpitalu.
0

Siergiej

Korespondent z Kijova

Dodaj komentarz