Norwegia – aktualna sytuacja

Norwegia – aktualna sytuacja

NOWE OGNISKA INFEKCJI W 69 GMINACH

Norweski Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) poinformował 16 sierpnia, że 69 gmin musi podjąć stanowcze działania w związku z wystąpieniem w nich nowych ognisk wirusa covid-19.

FHI nie podaje nazw gmin, wyszczególnia jedynie ile i w jakich okręgach sie znajdują:
Agder (4), Innlandet (5), Møre og Romsdal (3), Nordland (4), Oslo (1), Rogaland (8), Troms og Finnmark (7), Trøndelag (7), Vestfold og Telemark (5), Vestland (7), Viken (18).

Wzrost i rozprzestrzenienie się zakażeń nastąpiły po tym, jak w okresie 17-31 lipca podczas dwóch rejsów na statku Roald Amundsen, należącym do linii Hurtigruten, odkryto 33 przypadki zakażenia koronawirusem.

Prawie 400 pasażerow obu rejsów musi zostać poddanych kwarantannie. Problem polega jednak na tym, że Hurtigruten nie zastosowało się do zaleceń FHI, by jak najszybciej poinformować pasażerów o przypadkach zakażeń wirusem na pokładzie statku. Pierwszą infekcję odkryto w środę 29 lipca. Pasażerów poinformowano jednak o tym dopiero dwa dni później – 31 lipca w piątek, po tym, jak statek zacumował w Tromsø. Osoby przebywające na pokładzie zeszły na ląd, służby do tej pory próbują skontaktować się z niektórymi uczestnikami rejsu, by poinformować ich o obowiązku poddania się 10-dniowej kwarantannie.

Alex

Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz