Norwegia – przewiduje odszkodowania.

Norwegia – przewiduje odszkodowania.

Przewidziano odszkodowania

Norwegia zapewni też odszkodowania za ewentualne powikłania poszczepienne. – Mimo że szczepionki przechodzą dokładne i szerokie testy przed zatwierdzeniem, musimy liczyć się z faktem, że mogą wystąpić rzadkie skutki uboczne, gdy zaczepiona zostanie bardzo duża liczba osób – wyjaśnił szef resortu zdrowia Bent Høie, cytowany w rządowym komunikacie.

Jak dotąd nie zatwierdzono żadnych szczepionek, choć rząd prognozuje, że na początku przyszłego roku Norwegia uzyska dostęp do ich ograniczonej liczby, a co za tym idzie – ruszą pierwsze szczepienia. Unia Europejska zawarła bowiem umowy z trzema różnymi producentami szczepionek, trwają negocjacje z kilkoma następnymi. Norwegia partie leku otrzyma na podstawie umowy o odsprzedaży, zawartej ze Szwecją.

Szybkie testy już są

Norwegom zależy, by jak najszybciej zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Na walkę z epidemią przeznaczyli prawie 11 mld koron. Już niedługo dotrze pierwsza partia szybkich testów na covid-19, które wynik – bez konieczności analizy w laboratorium – pokażą już po 15 minutach.

 

Boss

Boss

Covid-19-Senior-Ekspert

0

Dodaj komentarz