Norwegia: „Rząd wstrzymuje łagodzenie obostrzeń”

Norwegia: „Rząd wstrzymuje łagodzenie obostrzeń”

Norweski rząd podjął decyzję, co dalej z obostrzeniami panującymi w kraju. O dalszych krokach Rady Ministrów poinformowała premier Erna Solberg na konferencji prasowej, która odbyła się 28 sierpnia. Jak zaznaczyła, sytuacja epidemiczna w państwie jest ściśle monitorwana.

Mieliśmy kilka lokalnych ognisk infekcji, które teraz wydają się być pod kontrolą. Aby zachować nadzór i ograniczyć możliwość dalszego występowania takich incydentów, wstrzymujemy dalsze stopniowe łagodzenie obostrzeń – poinformowała premier Erna Solberg. W związku z tym, utrzymane zostały zakazy dotyczące organizacji imprez dla ponad 200 osób oraz możliwość uprawiania sportu masowego dla osób pełnoletnich.

Erna Solberg poinformowała, że rząd podejmie decyzję o możliwości łagodzenia obostrzeń w połowie września. Pochwaliła również gminy, które musiały walczyć z ogniskami infekcji. Zauważyła, że podstawowe zasady sanitarne muszą być kontynuowane. Za jedną z najważniejszych uznała zachowanie dystansu społecznego oraz konieczność zakrywania ust i nosa w miejscach wyznaczonych regulacjami.

Premier odniosła się również do wyjazdów zagranicznych mieszkańców kraju fiordów. Poprosiła Norwegów, by nie wyjeżdżali z państwa, jeśli nie jest to konieczne.

Alex

Koordynator projektu

0

Alex

Koordynator projektu

Dodaj komentarz