Norwegia – szczepionka będzie darmowa.

Norwegia – szczepionka będzie darmowa.

Szczepionka na COVID-19 będzie darmowa. Norwegia pokryje wszystkie koszty.

Gdy już się pojawi, szczepionka na koronawirusa będzie całkowicie darmowa dla mieszkańców Norwegii, poinformował resort zdrowia 13 października. Rząd chce, by jak najwięcej osób mogło się zaszczepić na covid-19, dlatego pokryje koszty szczepień w gminach i szpitalach.

Norwegia zorganizuje szczepienia na koronawirusa w ramach krajowego programu szczepień. Lokalne władze, jak informuje rządowy komunikat, będą miały obowiązek proponowania szczepionek osobom mieszkającym lub przebywającym na terenie ich gminy.

Priorytet: wczesne szczepienie

Dla władz jednym z priorytetów w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa Sars-cov-2 jest wczesne zaszczepienie jak największej liczby mieszkańców Norwegii. – Chcemy, aby jak najwięcej osób otrzymało bezpieczną i skuteczną szczepionkę. Dlatego szczepienie będzie bezpłatne. Głównym priorytetem […] jest zaoferowanie wczesnych szczepień całej dorosłej populacji, by zmniejszyć liczbę poważnych chorób, zgonów, a także zapobiec  rozprzestrzenianiu się infekcji – powiedziała premier Erna Solberg.
Boss

Boss

Covid-19-Senior-Ekspert

0

Dodaj komentarz