Nowe reakcje na bieżącą sytuację Covid-19

Nowe reakcje na bieżącą sytuację Covid-19

Niektóre kraje, które  opowiedziały się za zdecydowanym ograniczeniem rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa, teraz zaczynają odczuwać ulotność zwycięstwa – zwłaszcza po złagodzeniu blokad.

Sześć nowych przypadków w Wuhan, chińskim mieście, w którym wybuchła epidemia, skłoniło urzędników do powiedzenia, że ​​przetestuje wszystkie 11 milionów mieszkańców. A północne miasto Shulan, w pobliżu granicy z Rosją, zostało uznane za „wysokie ryzyko” w niedzielę po tym, jak 15 osób zostało zainfekowanych.

W Singapurze, chwalonym za wczesne „uwolnienie restrykcji”, liczba przypadków wzrosła do 23 000 po tym, jak wirus rozprzestrzenił się w hotelach dla zagranicznych pracowników.

Ponad 100 nowych przypadków pojawiło się w Korei Południowej po tym, jak zarażony mężczyzna odwiedził bary i kluby w Seulu – co skłoniło burmistrza miasta do zamknięcia wszystkich lokali  na czas nieokreślony.

Rodzi to możliwość, że to samo może się wydarzyć w niektórych krajach europejskich, gdy ponownie otworzy się sklepy, zakłady fryzjerskie, a nawet muzea.

 

Alex

Koordynator projektu

0

Dodaj komentarz