Nowegia – 7 miesięcy po lockdownie

Nowegia – 7 miesięcy po lockdownie

7 miesięcy po lockdownie: Norwegia w kryzysie, ale widać oznaki poprawy.

25 października minister zdrowia Bent Høie i minister sprawiedliwości Monica Mæland poprowadzili konferencję prasową o aktualnej sytuacji epidemicznej w Norwegii. Na spotkaniu byli również obecni dyrektor ds. zdrowia Bjørn Guldvog i Line Vold z Instytutu Zdrowia Publicznego. Ministrowie skupili się na konsekwencjach wywołanych przez koronawirusa w kraju fiordów, a także zaleceniach, które mają pomóc zatrzymać jego rozprzestrzenianie się.

Minęło siedem miesięcy odkąd Norwegia wprowadziła pierwsze inwazyjne środki kontroli zakażeń w związku z koronawirusem. Od tego czasu 11165444 zostało przetestowanych pod kątem COVID-19. Zarejestrowano 15 639 przypadków zachorowań. 277 osób zmarło – tymi słowami Mæland zaczęła swoje przemówienie.

Minister zwróciła przede wszystkim uwagę, że pandemia mocno uderzyła w norweską gospodarkę. Szeroko zakrojone środki kontroli zakażeń, słabe wyniki ekonomiczne norweskich partnerów handlowych oraz spadek cen ropy doprowadziły do ​​spadku PKB i zastoju na rynku pracy. Dodała jednak, że mimo wszystko widać oznaki poprawy i po kyzysie w marcu i kwietniu już w maju i czerwcu było widać progres w kwestii chociażby Produktu Krajowego Brutto, a także obecnie można mówić także o ustabilizowaniu się sytuacji usług dla dzieci i młodzieży.

Boss

Boss

Covid-19-Senior-Ekspert

0

Dodaj komentarz