Ognisko COVID-19 we Wrocławiu. Nie zaraziła się tylko jedna osoba

Ognisko COVID-19 we Wrocławiu. Nie zaraziła się tylko jedna osoba

Koronawirus w Polsce. We Wrocławiu znaleziono kolejne ognisko COVID-19. To Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej przy ulicy Objazdowej. Zakażonych jest tam aż 50 osób.

Wykonane w ośrodku badania potwierdziły COVID-19 u 36 podopiecznych placówki. Tylko jednej osobie udało się uniknąć poważnej choroby. Zakażonych jest również 14 pracowników. Jak ustaliło „Radio Wrocław”, wszystkie osoby z wynikiem pozytywnym czują się dobrze i nie wymagają hospitalizacji.

W Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej przy ulicy Objazdowej we Wrocławiu obowiązuje kwarantanna. Najmłodszy zarażony ma 35 lat, najstarszy ponad 70.

Przypomnijmy, że koronawirus stał się też problemem w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym w Piszkowicach na Dolnym Śląsku. Dwie zakonnice z tego ośrodka wybrały się bowiem właśnie do Wrocławia na spotkanie z siostrami z ul. Objazdowej. To w trakcie tej wizyty najprawdopodobniej doszło do zakażenia. W Piszkowicach na COVID-19 zachorowało ponad 40 osób.

Matheo

Współpracownik

0

Dodaj komentarz