Ognisko zakażeń w Częstochowie. To uczestnicy wycieczki

Ognisko zakażeń w Częstochowie. To uczestnicy wycieczki

Koronawirus w Polsce. Wykryto kolejne ognisko koronawirusa w województwie śląskim. To uczestnicy wycieczki z Częstochowy.

Jak poinformowało “Radio Jura”, w Częstochowie wykryto kolejne ognisko koronawirusa. Potwierdziła to w rozmowie z radiem kierownik sekcji epidemiologii częstochowskiego sanepidu, Katarzyna Gałka. – Koronawirusa stwierdzono u kilkunastu osób przebywających na wycieczce – powiedziała. Wycieczkę z Częstochowy do Głębinowa niedaleko Nysy organizowało Stowarzyszenie Koło.

W środę w Częstochowie potwierdzono 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Część z tych przypadków to osoby, które wcześniej przebywały na kwarantannie. Jak przekazał częstochowski sanepid, żadna z osób zakażonych koronawirusem nie jest hospitalizowana. Wszystkie dochodzą do zdrowia w trakcie domowej kwarantanny.

Koronawirus. Zakażeni uczestnicy wycieczki

Epidemiolodzy podkreślają, że obecnie najwięcej potwierdzonych przypadków koronawirusa pochodzi z wesel i zakładów pracy, ale też i wyjazdów turystycznych. Przypadek z Częstochowy jest jednym z nich. Sanepid nie wyklucza, że liczba zakażonych z tego ogniska koronawirusa będzie większa. Przeprowadzane są kolejne testy, które mają potwierdzić lub wykluczyć zakażenie.

Boss

0

Dodaj komentarz